Jõgeva Kuldliiga etapil sündis kaheksa staadionirekordit

Teisipäeval Jõgeva linna staadionil peetud selle suve neljandal BigBank kergejõustiku Kuldliiga etapil jäid Eesti rekordid napilt tulemata, kuid selle eest parandati staadionirekordeid kaheksal alal.

Võistluspäev algas kohe hoogsalt, esimeseks alaks oli naiste teivashüpe, kus enda nimel olevat Eesti rekordit soovis kodupubliku ees parandada Reena Koll. Algkõrguseks oli neiul latile tellitud 3.68, mille ta esimesel katsel lihtsalt läbi jooksis ja teisel katsel ületas. Järgmisena lasi Reena latti kergitada 20 sentimeetri võrra. Sisse harjutud rütmi kohaselt ajas Reena selle kõrguse esimesel katsel maha ja teisel ületas. 

Konkurentide puudumisel puudus ka motivatsioon

Järgmisena lasi Reena lati sättida kõrgusele 4.03. Kaks esimest katset ebaõnnestusid, kuid neist ei lasknud Jõgeva neiu end häirida ja ületas kõrguse publiku juubeldamise saatel kolmandal katsel. See tähistas ka uut Jõgeva staadioni rekordit. Eelmine staadionirekord, 4.00, pärines aastast 2009 ja kuulus Lembi Vaherile.

Ilma pikemalt mõtlemata soovis Reena järgmiseks kõrguseks 4.13, mille ületamine oleks tähendanud Reenale enda nimel oleva Eesti rekordi sentimeetri võrra parandamist. Siiski jäi see kõrgus Reenal üleeile ületamata. “No pisut pettunud olen ikka. Oleksin kodupubliku ees ja kodustaadionil tahtnud rekordit parandada,” selgitas Reena Koll pärast võistlust. Veel lisas Jõgeva neiu, et ei julenud rekordkõrgusele korralikult peale joosta. “Teivas oli jäik,” lisas Koll. Veel selgitas Eesti rekordi omanik, et üksi võistelda on keeruline. “Kui Lembi (Vaher-toim) oleks ka siin kaasa löönud, siis oleksin raudselt rohkem pingutanud,” selgitas Reena Koll. 

Balajeva ja Iljuštšenko püüavad jackpot’i

Samal ajal, kui Reena lõpetas teivashüppesektoris võistluse, ületas kolmikhüppes Jõgeva staadioni rekordi valgevenelanna Natalja Vjatkina, kelle võidutulemuseks oli 14.14 meetrit. Vjatkina jättis Eesti kolmikhüppaja Veera Baranova teiseks, Baranova kaotas Vjatkinale täpselt poole meetriga. Kolmanda koha saavutas sel alal Svetlana Semjonova Venemaalt.

Rekordeid ületati ka keskmaajooksudes. Meestest pakkusid 400 meetri jooksus ilusat vaatemängu kaksikvõidu võtnud Lõuna-Aafrika Vabariigi sportlased Sibusiso Sishi ja Shaun de Jager. Sishi lõpetas selle võistluse ka uue staadionirekordiga.

Rekordeid uuendati ka kaugushüppes ning kõrgushüppes. Mõlemad võistlused on sel hooajal võitnud samad sportlased.

Kaugushüppe võitis Olga Balajeva ja kõrgushüppe Anna Iljuštšenko, kellest viimane üritas Jõgeval ka Eesti rekordit ületada. Sel korral jäi rekorditulemus siiski ületamata. Samas tüürivad Balajeva ja Iljuštšenko jackpot’i kursil. See tähendab suuremat rahalist preemiat, juhul kui mõlemad võidavad oma ala ka viimasel Kuldliiga etapil, mis peetakse 9. augustil Viljandis. 

Uued Jõgeva staadionirekordid 

Naiste teivashüpe

Reena Koll                          4.03 

Naiste kolmikhüpe

Natalja Vjatkina                  14.14 

Naiste 800 meetri jooks

Natalja Korejjivo                  2.01,88 

Naiste kaugushüpe

Olga Balajeva                      6.65 

Naiste kõrgushüpe

Anna Iljuštšenko                 1.90 

Meeste kaugushüpe

Aleksandr Petrov                7.86 

Meeste 400 meetri jooks

Sibusiso Sishi                   46.51 

Meeste 800 meetri jooks

<p style=”TEXT-ALIGN: justify; MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal”>Petras Glebus                  1.51,09

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus