Jõgeva Konsumis on hinnad jäänud oktoobrikuu tasemele

Hinnavõrdluses osalesid Selver, Keskuse toidupood, Kaubahalli Konsum, Säästumarket ja Grossi toidukauplus. Samades poodides korraldati hinnavõrdlus ka oktoobris, seega ilmestab käesolev uuring uue aasta saabumisega kaasnenud toidukaupade hinnamuutust.

Suurimaks üllatuseks võiks pidada Konsumi ostukorvi, kuna pood on suutnud oma hinnataseme hoida oktoobrikuust saadik samal tasemel, kallinedes vaid krooni ja kolmekümne sendi võrra.

Vahepeal on Konsumisse müügile ilmunud kodumaine Luunja kurk. Veel oktoobris oli sealt võimalik osta küll odavamat, kuid kaheldava kvaliteediga Hispaaniast toodud kurki.

Samas tundub, et lõunamaades on lahti läinud tomatihooaeg, kuna eranditult kõik Jõgeva toidukauplused müüvad Hispaaniast imporditud tomateid, mis on samuti kolme kuu möödudes igal pool odavnenud.

Säästumarket üllatas teisiti

Oma odavtoodete poolest tuntud Säästumarket suutis selle uurimusega üllatada just kõige kallima ostukorviga.  Säästumarketi ostukorvi hind on tõusnud sealse poe lihavaliku ja hindade tõttu, nimelt on lihavalik seal teiste poodidega võrreldes hoopis kesisem ning hinnad oluliselt kõrgemad.

Sealiha sealt praetükkidena osta ei saagi, müügil on vaid böfstrooganovilõigud, mille kilohind on müstiline ? 89,3 krooni.

Sama kehtib ka kana kohta. Säästumarketist on väga raske kõige tavalisemat kanakoiba leida, selle eest on seal müügil terve ahjukana ning ka kanafilee.

Odavaim on Grossi pood

Endiselt on Jõgeva toidupoodidest odavaim Grossi Toidukaubad, mille ostukorv on konkurentide omadest keskeltläbi 50 krooni võrra soodsam. Kuigi ka Grossi toidukaupluse hinnad on tõusnud, nimelt 3,3 krooni võrra, mis pole märkimisväärne hinnamuutus.

Kokkuvõtteks võib nentida, et uue aasta saabumisega on Jõgeva toidukauplused pidanud läbi elama mõningase hinnatõusu. Siiski on enamik poode püüdnud säilitada ühtlast hinnataset ning teinud mõningate kaubaartiklite korral ka teatavaid järeleandmisi. Soodsaima ostukorvi võrdluses on suutnud esikohta hoida Grossi toidukauplus.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus