Jõgeva kirikuõpetaja Valdo Reimann õnnistati ametisse

Teenistus algas vaimuliku protsessiooniga. Kõne pidas EELK peapiiskop Jaan Kiivit. Teenisid Tartumaa praost Joel Luhamets ning abipraost Peeter Paemurru. Kokku võttis jumalateenistusest osa neliteist vaimulikku. Jutluse pidas Võru abipraost Urmas Nagel.

Jõgeva kogudust ja õpetajat olid tähtsa sündmuse puhul tulnud õnnitlema ka Renko sõpruskoguduse esindajad Soomest ning Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev, Jõgeva vallavanem Saima Kalev ja volikogu esimees Aivar Kokk. Laulis koguduse vaimuliku muusika koor Anu Piiskoppeli juhatusel.

Valdo Reimann on noore Jõgeva koguduse kolmas õpetaja Markus Haameri ja Rene Alberi järel. Enne Jõgeva kogudusse hooldusõpetajana tööle asumist teenis Valdo Reimann kaksteist aastat Võrumaal Rõuge kogudust. Jõgeva on värkelt ametisse õnnistatud kirikuõpetaja sõnul noor linn, kus pole välja kujunenud põlvkondlikke traditsioone ristida lapsi, laulatada abielu ja käia leeris, kuid siinsete inimeste avatus ja austus oma koguduse vastu teeb talle nende teenimise väga meeldivaks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus