Jõgeva kiirabibrigaad sai juurde kaks nullvõtit

Vooremaa poole pöördus murelik proua, kes nentis, et öösiti kiirabi kutsudes tuleb kortermaja elanikul seista selle eest, et maja välisuks lahti oleks, sest väidetavalt puudub kiirabibrigaadil nullvõti, mis kortermajad avaks.


Tegelikult on siiski nullvõtmed olemas. Ja seda nii valla sotsiaalosakonna töötajatel kui ka neil, kes inimeste elu eest hea seisavad.
Jõgeva vallas 50 korterelamut haldav Jõgeva Elamu Halduse OÜ haldusjuht Kersti Eik kinnitas, et aastatel 2003–2007 toimus kortermajade välisuste vahetus ja ühtse lukusüsteemi paigaldus. „Sellel perioodil anti kõikidele ligipääsu vajavatele teenistustele/ametitele ja teenuse osutajatele nullvõtmed. Võtmed said kiirabi, politsei, päästeamet, Eesti Post, Eesti Gaas, telekommunikatsioonifirmad (Telia, Elisa, Stv),“ rääkis Eik.
Ühtlasi julgustas haldur Jõgeva Halduse pöörduma siis, kui võti peaks kadunud olema. „Takistust ei ole mingit,“ kinnitas ta.
BRP Halduse haldusdirektor Urve Aron kinnitas samuti, et nullvõtmed on olemas. „Just eile (kolmapäeval – toim) lasin juurde teha kaks nullvõtit, mille anname üle kiirabrigaadile esimesel võimalusel,“ ütles Aron.
Ent sellegi poolest tasub meeles pidada, et isegi kui kiirabi, politseid või päästeametit vaja läheb, tuleb kinni pidada mõnest reeglist.
„Häirekeskuse päästekorraldajad juhendavad helistajat, et abi saabumist oodates on oluline panna kinni lemmikloomad ja tagada sissepääs hoonesse või territooriumile. Võimalusel tuleks saata keegi abiandjatele vastu ja hoida telefoniliin vaba juhuks, kui tekib vajadus abivajajaga ühendust võtta,“ pani Häirekeskuse meditsiinivaldkonna ekspert Margit Kallas südamele.
Ühtlasi sõnas ta, et kui inimesel on sageli selliseid olukordi, kus on vaja kiiret abi, siis tuleks püüda leida koostöös naabrite, korteriühistu või sotsiaaltöötajaga lahendus, mis võimaldab abiandjail temani kiiresti jõuda.
KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus