Jõgeva kevadlaadale on oodata mitmekülgset kaubavalikut

Reedese seisuga oli tuleval reedel algavale Jõgeva kevadlaadale registreerunud 77 kauplejat, mis on 20 võrra rohkem kui möödunud aastal.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse konsultandi Kersti Kurvitsa sõnul on huvi laadal kauplemise vastu üllatavalt suur. “Enamik eelmistel aastatel osalenuid tulevad ka sel aastal kauplema. Samuti hinnatakse sedagi, et laadal on kontserte, spordivõistlusi, lasteüritusi,” lisas ta.

Kurvitsa sõnul kaubeldakse laadal väga erinevate kaupadega alates india ehetest kuni putukatõrjevahenditeni. “Müüjaid on Jõgevamaalt 19, mis on võrdlemisi suur arv. Lisaks ettevõtjatele on laadal väljas ka Põltsamaa Emadeklubi töötuba, Katre Arula lapitööd, SA Jõgeva Sotsiaalmaja töötubade tooted ja Võisiku Hooldekodu vaibad. Ka toitlustaja on oma maakonnast — Voore Külalistemajast, ” rääkis Kurvits.

Tema hinnangul pole tavakohase Kesk-Eesti messi tänavune ärajäämine vähendanud huvi kevadlaadal kauplemise vastu. “Messi ärajäämine ei ole laata mõjutanud. Kindlasti on mõned ettevõtted, kes vajavad oma toodangu tutvustamiseks sisepinda ja seetõttu laadal ei osale, aga neid on mõned üksikud. Kui esialgu olid autofirmad laada suhtes skeptilised, siis tänaseks on juba kolm firmat oma autodega Jõgevale tulemas, ” teatas SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse konsultant.

Jõgeva Kevadlaadale saab registreeruda kuni laada alguseni. “Võtame vastu needki, kes tulevad oma kaubaga otse laadaplatsile. Tõsi, neil tuleb arvestada mõnevõrra kehvema müügikohaga,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus