Jõgeva kaubanduselu täieneb spordi- ja vabaajakaupade poega

Tänavune suvi on toonud mitmekülgsust ja uudsust Jõgeva kaubandusellu. Hekama OÜ rajas kesklinna  Aia tänavasse postimaja kõrvale kaupluse Vooremaa Vabaaeg&Sport. Uues poes tegeldakse lisaks spordikaupade müümisele ka nende hooldamisega.

 

Aasta tagasi tekkis  Hekama OÜ  juhatuse liikmel Henri Heinmaal  idee rajada Jõgevale spordi- ja vabaajakaupade pood. “Praegu olen tallinlane, kuid kaheksateist aastat elasin Jõgeval. Selles linnas on mul tänaseni klassivendi, sõpru ja tuttavaid. Kuuldes nende arvamusi ja saades teada ostueelistusi, tulin mõttele, et spordi- ja vabaajakaupade valik võiks siin märksa suurem ja kvaliteetsem olla. Siis ei tarvitse nende ostmiseks sõita Põltsamaale, Tartusse või veelgi kaugemale. Sobivad ruumid õnnestus saada postkontori kõrval asuvas hoones, kus on varemgi poed asunud. Avamisele eelnesid põhjalikud remonditööd, mida tegime firma oma vahenditega,” rääkis Heinmaa. 

Tähelepanu Vooremaale

Heinmaa sõnul on vastse kaupluse kaubamärgiks Vooremaa Vabaaeg& Sport, millega soovitakse tähelepanu juhtida ka Vooremaale, kus jalgrattasport nii professionaalsel kui ka harrastuslikul tasemel populaarne.

“Jalgratast võibki pidada meie nii-öelda tunnuskaubaks. Müüme erinevate hindadega jalgrattaid, mis sobivad igas vanuses spordihuvilistele. Samuti on saadaval tõukerattad, rulad, rulluisud, suusad ja uisud, spordirõivad, matkavarustus, autohooldusvahendid ja mitmed teised kaubad, mis on vajalikud sportimiseks või aktiivseks vaba aja veetmiseks.

Arvestades kohalike elanike küllaltki tagasihoidlikku ostujõudu, saab kallimaid kaupu osta ka järelmaksuga,” rääkis ettevõtja.

“Kaupade hankimiseks tuleb  meil ka uusi koostööpartnereid otsida. Nii püüame näiteks leida firma, kes varustaks meid esindusliku väljanägemise ja kandjale mugavate dressidega,” lausus Kaidi Uiga, kes tegeleb igapäevase kaubanduselu korraldamisega ja on samuti Hekama OÜ juhatuse liige. Kaidi Uigal on kaubandusvaldkonnas töötamisel ka varasemaid kogemusi. 

Teenuseks ka hooldamine 

Henri Heinmaa märkis, et kauplus Vooremaa Vabaaaeg & Sport tegeleb spordikaupade müügi kõrval ka nende hooldusega. “Kevadel ja suvel on rohkem tarvis jalgratastega, talvel suuskade ja uiskudega tegelda. Meelsamini hooldame me oma kauplusest ostetud kaupu, kuid tuua võib teisigi,” ütles ta.

Hooldusteenust hakatakse osutama alates augustist. Seda tööd teeb osavate kätega meistrimees Algis Uiga, mitmekordne Eesti meister saalihokis.

“Tegelikult on müük ja ostmine veidi üle kuu juba käinud. Näiteks müüsime Jõgeva linnapäevade eel koguni kolm jalgratast. Ametliku avamise otsustasime aga korraldada siis, kui esimesed kauplemiskogemused juba olemas. Nüüd tunneme, et aeg on küps. Reedel, 11. juulil toimubki kõigile huvilistele mõeldud avaüritus: kaupu müüme kuni 20-protsendilise allahindlusega, kingime ostjatele kliendikaarte. Kõikide külastajate vahel loosime välja 40-eurose kinkekaardi, mille eest saab  meie kauplusest endale kaupa valida. Jagame kaupade kohta teavet, kuulame ostjate arvamusi ja ettepanekuid. Kostitame kohvi ja maiustustega,” teatas Kaidi Uiga.

“Praegu on meil müügisaali ja laoga kokku 110 ruutmeetrit pinda. Kui kaubavalik vastavalt nõudlusele suureneb, võib meil  tulevikus rohkem ruumi vaja minna,” tõdes ta.

Henri Heinmaa sõnul kavatsetakse pidada linnavalitsusega läbirääkimisi, et suuremõõdulise ja raskema kauba ostja võiks  autoga kaupluse ette sõita. Praegustes oludes peab auto postkontori ette parklasse jätma. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus