Jõgeva juubeliaasta algas Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi kontserdiga

Möödunud reedel Jõgeva kultuurikeskuses toimunud uusaastakontserdil “Öö valge on õnn” esinesid Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi ning puhkpillikvintett Reval Wind. Kontsert juhatas sisse tänavuse aasta kui Jõgeva linna juubeliaasta kultuurisündmuste sarja.

Kuurmaa ja Avandi rääkisid kontserdi vahepaladena ka oma seostest Jõgevaga. Märt Avandi kinnitas, et tal on koos Lenna Kuurmaa ja puhkpillikvintetiga Reval Wind hea meel esineda kontserdil, mis on esimene kultuurisündmus aastal, mil tähistatakse Jõgeva 75. sünnipäeva. Avandi kiitis Jõgeva mitmekülgset kultuurielu, nimetades Alo Mattisenile pühendatud muusikapäevi, milles ta ka ise erinevates rollides on osalenud. “1999. aastal olin muusikapäevadel Grand Prix’ võitnud Rapla gümnaasiumi ansambli “Nojahh” liikmena. Samas ansamblis laulis praegune Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübar. Eelmise aasta muusikapäevadel kuulusin aga žüriisse,” rääkis ta.

Lenna Kuurmaa sõnul on Jõgevaga seotud tema elukaaslane Robert Vaigla. “Jõgeval kasvas ja alustas muusikuteed tema isa, basskitarrist Raul Vaigla, siin elasid Rauli vanemad ja Roberti vanavanemad,” lausus ta.

Traditsioonilise uusaastakontserdi avamisel võtsid sõna aastaringselt Jõgeva kultuurikeskuses resideeruv jõuluvana ja asutuse juhataja  Airi Rütter, kes rõhutas, et nii jõuluajal kui ka kogu aasta jooksul peetakse sageli kingitustest veelgi tähtsamaks head sõna, positiivset tähelepanu ja mõistmist.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain tänas oma kõnes firmajuht Alari Päärenit ja teisigi ettevõtjaid, kes linna uusaastaöö ilutulestikku rahaliselt toetasid.

“Loodan, et 2013. aastal oleksid nii sõnad kui ka teod head nii mõtetes, silma vaadates kui ka kätt pigistades,” lausus Lain.  Ta kutsus ka esitama kandidaate konkursile “Jõgeva Linna Aasta Tegu 2012”. Selleks on võimalik täita ankeet Jõgeva kultuurikeskuses, Jõgeva linnaraamatukogus või veebilehel www. Jõgeva.ee.

Kontserdi lõpulaulu saatel kandsid folklooriseltsi Jõgevahe Pere neiud kultuurikeskuse saalist välja jõulurahutule, mis põles seal alates advendiajast. Tuli saadeti ära seistes.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus