Jõgeva jõulukuusel süüdati esimene advendiküünal

Pühapäeval 27. novembril süütasid EELK Jõgeva koguduse vaimulik Tiit Maasikmäe ja Jõgeva linnavolikogu aseesimees Margus Kask linna jõulukuusel esimese advendiküünla.


Jõuluootuse meeleolu lõi Konguta naisansambel Mesi. Läänekristlikus kultuuriruumis on paslik esimesel advendipühapäeval soovida head uut aastat. Kuna uue aastani on veel üle kuu aega, siis võib vaimulik Tiit Maasikmäe sõnul tähistada advent uut algust, uusi ettevõtmisi, lootust ja muutusi isiklikus elus.

“Tahame oma ellu miskit head ja uut, mis meie hinge igavesti ärkvel hoiaks, igatseme lähedust,” rääkis Maasikmäe. Jõuluootuse ajal vajavad inimesed kedagi enda kõrvale. “Nii saame üksteise puudujääke korvata – julgustada, kritiseerida, õpetada, manitseda, lohutada ja kukkunu taas jalule aidata,” sõnas vaimulik.

Maasikmäe kutsus linlasi üles keskenduma olulisele, lasta minna ja soovida kõigele ebavajalikule ja võltsile head teed. “Jätke alles siiras rõõm möödunust,” märkis Maasikmäe.

Jõgeva linnavolikogu esimees Margus Kask oli õnnelik, et advent on linlaste jaoks oluline ning eriline aeg – see toob kogukonna kokku. “Ootame, aga mitte jõuluvana. Soovime, et pime aeg läheks valgemaks ja paremaks. Jõuluajal sündinud laps on lootuse sõnum, et asjad lähevad paremaks,” rääkis Kask.

Rahu, lepituse, rõõmu ja lootuse soovidega süttis esimese advendiküünla leek. Kõik linlased, kes soovisid, said jõuluvalguse endale koju viia. Advendiõhtu jätkus Jõgeva kultuurikeskuses Robert Jürjendali kontserdiga “Lihtminevik”.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus