Jõgeva jooksjatele kolm pronksmedalit

Nädalavahetusel toimusid Rakveres kergejõustiku Eesti meistrivõistlused B-, A, juunioride ja noorsoo vanuseklassile. Jooksualadel võitsid kolm pronksmedalit Jõgeva KJK Harta esindajad: tüdrukute B-klassi 800 meetris oli kolmas Kadi-Liis Viiar ja 1500 meetris Kärtyn Kaljusalu, poiste B-klassi 2000 meetris lõpetas kolmandana Mattias Säärits.

Kergejõustikutreener Piret Kolli sõnul pole jõgevalased neilt võistlustelt juba mitu aastat nii head medalisaaki saanud. “Viimati võideti nii palju medaleid tõenäoliselt siis, kui Reena Koll veel Harta eest võistles, viimastel aastatel on meile medaleid tulnud pigem ikka ühekaupa.”

Tüdrukute B-klassi 800 meetri jooksus mahtus seitsme parema hulka koguni neli jõgevalast. Kahekümne osavõtja hulgas võitsid kirkamad medalid Audentese SK esindajad Liis Grete Atonen (2.26,28) ja Christelle Vall (2.26,35), 14aastane Kadi-Liis Viiar sai ajaga 2.28,44 kolmanda koha. Kärtyn Kaljusalu oli ajaga 2.30,42 neljas, Britta Kasela 2.31,51ga viies ning Birgit Kasela 2.32,13ga seitsmes.

“Edetabelite põhjal oli sellist tulemust ka enam-vähem oodata,” lausus Piret Koll. “Teada oli, et Atonen on oma tasemelt teistest parem, aga kõigi teiste puhul otsustas see, kes on hetkel parem ja kuidas kellelgi välja tuleb. Kadi-Liis on kiireim, tema võib ka spurdiga rünnata, teised pidid tempot tegema ja igaüks enda eest võitlema. Kedagi karpi võtta meil kindlasti plaanis ei olnud,” naeris Piret Koll jooksu eel tehtud plaanidest rääkides.

Lühemal võistlusmaal neljandana lõpetanud 13aastane Kärtyn Kaljusalu võitis pronksmedali sama vanuseklassi 1500 meetri jooksus. Ajaga 5.16,06 lõpetanud Kaljusalu jäi esikoha võitnud Christelle Vallist maha 1,36 ning teisena lõpetanud Stella Reinumäest 0,55 sekundiga. Jõgevalastest jõudis paremate hulka ka Liisbeth Kesamaa, kes sai 5.24,23ga viienda koha.

“Kärtyn võistles nii pikal distantsi esmakordselt,” ütles Piret Koll. “Kaks paremat olid võidetavad, aga sel hetkel oli nende lõpukiirus veel pisut parem.”

15aastane Mattias Säärits oli poiste B-klassis medalikonkurentsis samuti kahel distantsil. Kui avapäeval kavas olnud 800 meetri jooksus jäi ta napilt neljandaks, siis 2000 meetris võttis ta kindlalt kolmanda koha.

800 meetris oli ajaga 2.07,24 parim Kristian Otlot (UP Sport), teise koha sai 2.09,94ga Alex Veske (KJK Vike). Suurema osa distantsist kõrges mängus olnud Mattias Säärits lõpetas ajaga 2.12,73 ning kaotas kolmandana üle finišijoone tulnud Rainer Liinvele (KJK Vike) vaid 73 sajandikuga.

Lühema distantsi kaks paremat selgitasid tasavägises heitluses meistrikulla omaniku ka 2000 meetris. Ajaga 6.39,30 oli seekord parem Veske, Otlot jäi temast maha 74 sajandikuga. Mattias Säärits lõpetas ajaga 6.52,49 ning sai kolmanda koha, esimesena medalita jäänud Georg Sarapuud edestas ta 4,77 sekundiga.

Neidude A-klassi odaviskes sai Marii Anett Lillemägi 38.91ga kuuenda koha, samal positsioonil lõpetasid jõgevalastest võistluse ka Liisbeth Kallis (naisjuunioride kolmikhüppes 10.83) ja Siim Tolmusk (noorsooklassi odaviskes 53.11).

Andrias Adamson oli poiste B-klassi kettaheites seitsmes (39.73) ning kuulitõukes kaheksas (12.78), Sander Õunapuu sai A-klassi odaviskes 50.47ga seitsmenda koha.

Põltsamaa kergejõustiklastest jäi meistrivõistlustel napilt medalikolmikust välja Kristo Evard, kes sai meesjuunioride kõrgushüppes 1.80ga neljanda koha. Britta Pähkel oli naisjuunioride kolmikhüppes 10.95ga viies.