Jõgeva jäätmejaam valmib oktoobri lõpuks

ASi KPK Teedeehitus juhataja Hillar Ruusi sõnul on Jõgeva jäätmejaam nende firmale juba teine jäätmejaam. Esimene ehitati Põltsamaa valda Pauastverre. Jõgeva Jäätmejaam ehitatakse Ruusi sõnul välja järk-järgult. Esialgu läheb asfaldi alla ja aia sisse vaid see plats, kuhu tulevad jäätmekonteinerid, ja selle pindala on ca 4000 ruutmeetrit. Samuti ehitatakse välja vajalik sadevetetiik ja rajatakse teed.

Teedeehitaja valiti välja teistkordse riigihanke tulemusena kui kõige odavam pakkuja, kes teeb jäätmejaama valmis viie miljoni krooniga. Selle rahasumma sisse mahub eelkõige pinnasetöö, aga see hõlmab ka mitmete maa-aluste trasside rajamist, platsi ehitust ja valgustust ning väikese nõrgvetetiigi rajamist. Kõnealusel krundil paiknes varem ka gaasitrass, mis tuli ehitustööde käigus ümber paigutada.

Jõgeva jäätmejaam hakkab vastu võtma taaskasutatavaid jäätmeid, näiteks metalli, klaasi, puitu, plastmassi, elektroonikat jne. Selle kõige jaoks paigaldatakse asfalteeritud platsile eraldi konteinerid. Olmejäätmeid vastu võtma ei hakata: need viiakse ka tulevikus Jõgevalt Torma prügilasse.

Jõgeva jäätmejaam hakkab teenindama Jõgeva linna ja valla inimesi, nii eraisikuid kui firmasid. Ilmselt teenindatakse ka lähiümbrust, kuid täpsem info teeninduspiirkonna ja ka teenuste hindade kohta selgub koostöös operaatorfirmaga, kelle leidmiseks kuulutatakse välja konkurss. “Sorteerimisplatsid ja jäätmejaamad on ju kirjas nii üleriigilistes kui ka kohalikes jäätmekavades. EL otseselt veel nende ehitust nõudnud pole, kuid varem või hiljem muutub see kindlasti nõudeks,? selgitas Taivo Paeveer.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus