Jõgeva ja Mustvee kandi lasteaiapsed veetsid tervisliku päeva Tormas

Torma lasteaed “Linnutaja” korraldas tänavuse Jõgeva ja Mustvee piirkonna lasteasutuste spordi- ja tervisepäeva, kus osales kokku neliteist rühma kolmeteistkümnest lasteaiast.  Nõu jagasid need, kes igapäevatööna või vabatahtlikkuse alusel ühiskonna turvalisuse ja inimeste tervise eest hoolitsevad.


Torma põhikooli staadionil peetud spordipäeval toimus laste tegevus väljakujunenud tava järgi nn pesades. “Linnutaja” direktori Kaja Ivaski sõnul tähendab see, et iga lasteaed valmistas ette ühe sportliku tegevuse.

“Lasteaiarühmad liikusid ringiratast pesast pesasse ja said niimoodi mängida paljusid kiirust, osavust ja nutikust nõudvaid mänge. Üks haaravamaid oli Jõgeva lasteaia “Karikakar” liikumisõpetaja Aimur Sääritsa korraldatud langevarjupesa “Mereröövlite varandus”,” kirjeldas ta.

Sportlikult ja tervislikult veedetud päeva sidusid tervikuks valgetes jänesekostüümides rõõmsad Tupsu ja Nunnu (Torma lasteaia liikumisõpetaja Ly Ant ja õpetaja Katrin Raidma), kes organiseerisid vahvaid tantsulisi vahepalu, innustasid ja julgustasid lapsi. Teine heatujuline õpetajatest jänesepaar oli kohale tulnud Pala lasteaiast. Sündmuse muusikalise kujundamise eest hoolitses Torma lasteaia muusikaõpetaja Diana Hints. Lasteaia õppealajuhataja Silvi Teppan valmistas ette vajalikud vahendid, tehniliste küsimuste lahendamisel olid abiks Torma spordihoone juhataja Aarne Neimann ja Torma kooli muusikaõpetaja Vairi Niinep.

“Sarnaselt eelmiste tervisepäevadega, jagasid ka seekord lastele teadmisi ja nõuandeid politsei, päästeameti ja Punase Risti esindajad. Lõuna päästekeskuse juhtivspetsialist Tõnu Vare rääkis tuleohutusest ja suitsuanduritest. Jõgeva politseijaoskonna noorsoopolitseinik Kirly Kadastik ja Lõvi Leo, kes on ühtaegu lõvipoiss ja politseinik, õpetasid helkurit kasutama ning jagasid juhiseid jalgrattaga sõitmiseks. Munakiivri abiga selgitati jalgratturikiivri olulisust. Asjalikuks Pipiks kehastunud Kaidi Forostovets Eesti Punase Risti Jõgevamaa seltsist jagas nõuandeid käitumiseks ohuolukordades ja esmaabi andmiseks. Toreda ennelõuna lõpetamisel kingiti kõikidele kohale tulnud lasteaedadele kotitäis mitmes suuruses kirevaid palle. Iga laps sai ka väga kauni medali. Spordipäeval osales 190 last ja 50 täiskasvanut,” rääkis Kaja Ivask, kes juhtis spordi- ja tervisepäeva korraldamist koos Jõgeva maavalitsuse  terviseedendaja Kaido Aleviga.

Tervislikest eluviisidest ja spordist peavad lugu ka paljud lasteaiaõpetajad: nad osalesid väga entusiastlikult päevajuhtide korraldatud humoorikas teatevõistluses täiskasvanutele, millele lapsed ergutushüüete ja aplausiga innukalt kaasa elasid. Spordipäeva rahastas Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus