Jõgeva hokiväljak vajab põhjalikku remonti

Hokiväljaku valdaja Kaido Poomi sõnul oli see tegelikult asjade loomulik käik, sest poordid ehk piirded ehitati juba 1981. aastal.
Poom ütles, et praegu on ta sunnitud väljakut remontima oma raha eest, sest eravaldusel tehtavaid töid projektidest ei rahastata. Tema sõnul oleks olnud võimalik saada laenu Hasartmängumaksu Regionaalinvesteeringute Programmist, kui väljak oleks olnud kohaliku omavalitsuse omandis, kuid Kaido Poomi valduses oleva väljaku remondiks raha ei eraldatud.
“Poole väljaku jaoks on poordid praegu olemas, osaliselt on need saadud laenuks,” märkis väljaku valdaja.

Omavalitsused on lubanud toetada
Kaido Poomi sõnul loodab ta väljaku hooajaks sel määral korda teha, et seal uisutamine, treenimine ja võistlemine lausa eluohtlik ei ole. Korralikku ja kõigile nõuetele vastavat hokiväljakut, kuhu võistkonnad ka väljastpoolt meelsasti tulla tahaksid, Jõgeval sel hooajal aga kindlasti olema ei saa.
Lubaduse hokiväljaku ehitamist toetada on andnud Jõgeva linn ja vald, kuid vajalikud summad saavad omavalitsused kavandada alles järgmise aasta eelarvesse. Kui omavalitsused hokiväljaku ehitust toetavad, võetakse ulatuslikumad ehitustööd ette järgmise aasta kevadel.
Lisaks uute poortide paigaldamisele vajab remonti ka hokimaja, kus tehti viimati hädapäraseid parandustöid 1989. aastal.
Möödunud aastal avati hokiväljak uisutajatele 11. detsembril, kuid karta on, et tänavu sellel ajal veel kindlasti  platsile ei pääse. Kui ehitamisega lõpule ei jõuta, võivad Jõgeva inimestel uisumõnud üldse nautimata jääda.

Mullu oli uisuväljak linnarahva seas popp
Eelmisel hooajal käis nädalavahetustel  Mustvee maantee hokiväljakul uisutamas ligi 100 inimest. 1800 ruutmeetri suurusel hokiväljakul treenis ka SK Pedja hokimeeskond, kes lõi kaasa harrastusliiga mängudes.
Tänavu mängib harrastusliigas kokku 27 meeskonda, neist 6 Lõuna-Eestis. SK Pedja mängib harrastusliigas ka tänavu, hoolimata sellest, kas koduväljakul võistlusi läbi viia saab või ei. Esimesed mängud peetakse juba novembri lõpus või detsembri alguses.
Kui keegi saab hokiväljaku remondile kaasa aidata kas materiaalselt või ka tööga, võiks Kaido Poomiga ühendust võtta.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus