Jõgeva haiglas veel koroonapatsiente pole

Viimaste päevad nakatumisnäitajad on päris suured ja ka haiglates on palju covid-19 patsiente. Eile hommikul teatati ööpäeva jooksul 1700 uuest testitulemusest. Haiglates viibis selleks ajaks 698 koroonaviiruse patsienti, nendest intensiivravi vajas 70, kellest omakorda juhitaval hingamisel oli 51 inimest.


Jõgeva haiglas praegu veel covid-19 haigeid ei ravita. Haigla juhi Peep Põdderi sõnul võtab Jõgeva haigla enda hoolde teisi haigeid, kellele mujal covid-osakondade avamise tõttu kohta ei ole.
Seda, et covid-haigeid kunagi Jõgeval ravima ei hakata, ka päris kindlasti öelda ei saa. 16 kohta on Jõgeva haiglas selleks otstarbeks siiski tagavaraks. „Kui kuhugi mujale enam panna ei ole, tuleb meil ka neid ravima hakata,“ ütles haigla juht Peep Põdder. „Häda on selles, et Jõgeva haiglas ei ole võimalik panna patsienti juhitavale hingamisele. Õed oskavad tegutseda ja arstid samuti. Seni on takistuseks olnud meie tehniline varustatus. Lihtsamaid haigeid saaksime muidugi aidata, kuid nende patsientide seisund võib halveneda väga kiiresti,“ selgitas haiglajuht, kellele koroonaviiruse laialdane levik loomulikult muret teeb.
„Meie saame aidata sellega, et võtame üle teiste haiglate muud patsiendid, keda meil on võimalik aidata. Samuti sellega, et vaktsineerime. Meil oli suurem vaktsineerimine just laupäeval. Enamik, kes käis, oli ikka ilmselt siitkandist.
Rõhutan veelkord, et karta ei maksa. Trombi tekkimise tõenäosus pole suurem kui mittevaktsineeritute hulgas.
Ja seda tahan ka öelda, et vaktsineerimisejärgne palavik ei ole mitte vaktsiini kõrvalmõju, vaid näitab seda, et vaktsiin mõjub ja organism hakkab kasvatama antikehasid,“ julgustas doktor Põdder.
ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus