Jõgeva haiglas töötab taas pediaater

1989. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pediaatria erialal lõpetanud Vilve Vend töötas Jõgeva haiglas lastearstina 11 aastat ? kuni statsionaarse lasteosakonna sulgemiseni. Pärast seda töötas ta Jõgeva Linnavalitsuse sotsiaalnõunikuna.

Kui Jõgeva haiglasse otsustati taas tööle võtta pediaater, tuli Vilve Vend meelsasti tagasi erialasele tööle. Doktor Vend võtab patsiente vastu Jõgeva haigla polikliinikuosas kabinetis nr 4.

?Minu konsultatsioonile pääsevad lapsed perearsti saatekirjaga. Pöörduda võib ka otse, kuid siis tuleb vastavad kulud kanda patsiendil,? ütles doktor Vilve Vend.

Laps on eriline patsient

Pärast perearstisüsteemi kehtimahakkamist ei töötanud Jõgeva haiglas ega ka kogu Jõgevamaal ühtki pediaatrit. Laste tervisega tegelemisele tuli kasuks, kui mõni perearst oli varem töötanud lastearstina. Erialalt pediaater on näiteks perearst Sirje Järvesaar.

Sihtasutuse Jõgeva haigla uus juhataja Peep Põdder pidas aga vajalikuks kutsuda taas tööle arst, kes oleks spetsialiseerunud laste tervisele. ?On tarvis, et saaksime Jõgevamaale tagasi mõtteviisi, et laps pole mitte ainult väike inimene, vaid on oma arengu ja füsioloogiaga täiskasvanust täiesti erinev ja vajab tihti erialaarsti nõustamist. Pealegi on lastehaigusi, mis on võrdlemisi haruldased, mistõttu nende diagnoosimiseks ja raviks on vaja pediaatriteadmisi ja -kogemusi,? lausus doktor Peep Põdder.

?Jõgevamaal töötavad asjatundlikud perearstid ja usun, et nad oskavad lapsed õigeaegselt pediaatri konsultatsioonile saata,? märkis haiglajuht.

Doktor Vend alustab südameuuringutega

Pediaater Vilve Vend ütles, et tal on kavas hakata tegema laste südamete ultraheliuuringuid. ?Mul on selleks olemas oskused – kogemused ja Jõgeva haiglas ka vajalik aparatuur. Arst peab hästi mõistma ühiskonnaelu probleeme. Nii on mul lastearstitöös kasu sotsiaalprobleemidega tegelemisest Jõgeva linnas. Sotsiaalelu ja tervishoid on ju omavahel lahutamatult seotud,? rääkis lastearst.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus