Jõgeva haiglas peeti tutipidu

Neljapäeval peeti Jõgeva haigla saalis viimased loengud õdedele, kes samas raviasutuses korraldatud õppetöö käigus omandavad rakenduslikku kõrgharidust Tartu Tervishoiukõrgkoolis. Loengutele eelnes tutipäeva koosviibimine, mille puhul kooli lõpetajad olid end koolitüdrukuiks riietanud.  

Sihtasutuse Jõgeva Haigla ja Tartu Tervishoiukõrgkooli koostöös teoks saanud juba töötavatele õdedele mõeldud rakendusliku kõrghariduse omandamine kestis kaks aastat.

“Õppimisel arvardus silmaring mitmes valdkonnas, selgemaks said näiteks grupitöö spetsiifika ja infotehnoloogia alased oskused ning nende seostamine igapäevase kutsetööga,” ütles Merje Lani, kes töötab Jõgeva haigla siseosakonnas. Tema kolleeg Tiina Kask märkis, et ennast erialaselt täiendada oli tal juba ammu plaanis, sest kuuldavasti hakataksegi tulevikus õdedelt rakenduslikku kõrgharidust kinnitavat diplomit nõudma. “Kui selgus, et õppimisvõimalus avatakse Jõgeva haiglas, siis ei mõelnud ma enam kaua ja otsustasin üliõpilaseks hakata,” rääkis ta.

Teadmistepagasit täiendanud õdesid ootavad veel ees viimased eksamid, diplomitööde lõpetamine ja kaitsmine. “Töötan Tartu Ülikooli neuroloogiakliiniku intensiivravi osakonnas. Diplomitöös keskendusin meie patsientide neelamishäiretele,” ütles Aime Kukk, kes on olnud aastaid õeks Jõgeva haiglas.

Viimastele loengutele eelnenud tutipäevapäevapeoks olid õdedest õppurid pannud selga koolitüdruku stiilis rõivad, sidunud pähe tutipaelad. Mõnel neist oli ka ranits kaasas.  

Õppegruppi kuulub õdesid Tallinnast, Tartust, Elvast, enamik  on aga Jõgevalt. “Jõgeva haigla pidas väga oluliseks, et õed oma teadmisi täiendavad ja uusi tarkusi omandavad. Nii oleme igati soosinud meie õdede õppetööd, näiteks korraldanud töö selliselt, et nad saaksid nädalas ühe päeva, see on neljapäeva, õppetööle pühendada. Samuti oleme võimaldanud õppematerjale paljundada ja aidanud kergemini kätte saada vajalikku erialakirjandust,” ütles sihtasutuse Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder, kes osaleb ka hariduspagasit täiendanute diplomitööde kaitsmisel.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus