Jõgeva haigla päevakeskuse kliendid küpsetasid moodsas köögis piparkooke

Möödunud kolmapäeval valmistasid Jõgeva haigla päevakeskuse kliendid hiljuti nüüdisajastatud köögis piparkooke, millega kostitasid patsiente ja meedikuid ning viisid maiustusi ka  haiglahoonega sama katuse all asuvasse Jõgeva vallamajja.

Päevakeskuse rahvas tegeles küpsetamisega üle kolme tunni ning fantaasiat jätkus neil selleks tööks piisavalt. Valmisid erineva kuju ja kaunistustega piparkoogid.

“Päkapiku- ja jõuluvanariietes pakkusime haiglas küpsetisi nii ambulatoorsetele kui ka statsionaarsetele patsientidele, meedikutele, samuti Jõgeva vallavalitsuse töötajatele,” ütles päevakeskuse juhataja Helbe Karukäpp.

“Piparkookide tegemine ja kinkimine on päevakeskuse rahvale iga-aastane rõõmus sündmus.  Seda tehes õpitakse uusi oskusi ja saadakse positiivseid emotsioone,” ütles Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder.   

Helbe Karukäpa sõnul oli piparkookide küpsetamine esimeseks suuremaks ettevõtmiseks päevakeskuse kaasajastatud köögis. “Uue kapikomplekti, töölaua ja põrandakatte ostsime annetusrahadega, mida aitas koguda meil praktikal olnud sotsiaaltööd õppinud jõgevalane Lea Metsmees. Sel eesmärgil organiseeris ta koostöös riigikogu liikme Aivar Kokaga Jõgeva linnapäevade laadal heategevusliku pannkoogikohviku. Nõudepesumasina tõi kodunt üks päevakeskuse töötajatest.  Remonditööd tegi Jõgeva haigla,” rääkis ta.

“Remontimisel olid abiks ka mitmed  päevakeskuse kliendid,” lisas Peep Põdder.

“Täname kõiki päevakeskuse kliente, töötajaid, koostööpartnereid, abistajaid ja soovime neile rõõmsat ja tegusat aastavahetust ja head  uut aastat,” ütles Helbe Karukäpp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus