Jõgeva gümnaasiumineiud korraldavad kontserdi puuetega laste toetuseks

Jõgeva kultuurikeskuses toimub tuleval teisipäeval, 18. detsembril, Jõgevamaa gümnaasiumi heategevuskontsert, mille tulu läheb liikumispuudega laste teraapiate toetuseks. Kontserdi korraldamisel on eestvedajateks M-klassi õpilased Mary Heleen Meibaum ja Liisi Orav.


Kontserdil astuvad üles Jõgevamaa gümnaasiumi segakoor ja neidude tantsurühm, Jõgeva põhikooli 6. klassi tantsurühm ja 5. klassi võimlejad, Jõgeva muusikakooli tantsurühm Monte, folklooriseltsi Jõgevahe Pere tantsurühmad, segarahvatantsurühm Kaaratsim, Jõgeva kammerkoor, Jõgeva meeskoor Mehis ja Tartu Herbert Masingu kooli õpilased. Kava ühtseks tervikuks siduvaid vahetekste esitavad Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja näitlejad Daniel Aganitš ja Sten Siirak.

Kontserdi pääse maksab kolm eurot. Kuna esinejad tasu ei küsi, saavad korraldajad annetada kogu piletitulu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile puuetega laste teraapiate toetuseks. Samal eesmärgil saab raha annetada ka pangaülekandega või sularaha annetuskasti lastes. Lastefondi annetuskastid on juba praegu väljas Jõgeva kultuurikeskuses, spordikeskuses Virtus ja Kuremaa lossis.

Sarnane heategevuskontsert toimus ka mulluste jõulude eel. Toona olid sündmuse eestvedajateks Anna-Maria Kazakov ja Mari-Liis Valk ning saadud tulu läks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vahendusel vähihaigete laste toetuseks. Tänavu võtsid kontserdi korraldamisel „teatepulga“ üle Mary-Heleen Meibaum ja Liisi Orav. Nagu eelkäijadki, korraldavad Mary-Heleen ja Liisi heategevuskontserdi praktilise tööna. Jõgevamaa gümnaasiumi teise aasta õpilased ehk tavamõistes 11. klassi õpilased peavad nimelt tegema kirjaliku uurimistöö või praktilise töö. Kontserdi korraldamine sobib praktiliseks tööks suurepäraselt. Tüdrukute juhendajaks on inimeseõpetuse õpetaja ja õpilasnõustaja Silja Piir.

„Esinesin kooli segakoori koosseisus möödunudaastasel heategevuskontserdil ja sain toreda elamuse. Seepärast arvasin, et heategevuskontserdist võiks kujuneda traditsioon,“ ütles Mary-Heleen.

Olid lahkesti nõus

Neiud alustasid sellest, et leppisid kultuurikeskusega kokku kontserdi toimumisaja. Juhendaja Silja Piir võttis ühendust Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuhi Küllike Heinaga, kes pakkus välja, et kontserdi tulu võiks minna puudega laste teraapiate toetuseks.

„Puudega lastel on teraapiaprotseduuridest palju abi, aga need on kallid ja neid toetatakse liiga vähesel määral. Seepärast ei saa paljud neid endale lubada,“ ütlesid Liisi ja Mary-Heleen.

Teema südamelähedaseks

Nende sõnul olid enamik taidlusrühmi, keda nad esinema kutsusid, lahkesti nõus tulema. Esinejad on laias laastus samad, keda sai näha-kuulda ka mullusel kontserdil. Kohalike kollektiivide kõrval astuvad seekord üles Tartu Herbert Masingu kooli õpilased. Seal õpivad mitut laadi puudega lapsed ja osa kontserdi tulust läheb just neile.

„Teame, et Masingu koolist on tulemas kaks ilusa lauluhäälega poissi ja bänd, aga täpsemalt selgub kõik siis, kui külalisesinejad kohale jõuavad,“ ütlesid Liisi ja Mary-Heleen. „Tunni-pooleteise pikkuse kontserdi lõpus laulame ühislaulu, mille sõnad on kavalehel ära toodud.“

Toimetamist oli tüdrukutel kontserdiga päris palju. Oli vaja koostada etteasteid siduvad vahetekstid, printida välja kunstiõpetaja kaasabil kujundatud kavad jne. Hiljem tuleb aga kontserdikorraldajatel koostada kirjalik aruanne selle kohta, mis tehtud sai.

„Hirmu meil kontserdi ees pole, sest kõik ettevalmistused saavad õigel ajal tehtud,“ ütlesid Mary-Heleen ja Liisi.

Nagu möödunud aasta kogemus näitas, tehakse annetusi enamasti sularahas. Nende jaoks, kes soovivad pangaülekande teha, olgu siinkohal ära toodud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arveldusarve number. See on EE682200221015828742. Ülekannet tehes tuleks lisada märkus „Jõgeva inimestelt laste teraapiate toetuseks“.

Sularahaannetusi saab teha ka heategevuskontserdi ajal. Ent kontserdiga ei tõmmata annetuste kogumisele veel joont alla.

„Teeme koostööd jaanuari alguses Virtuses peetava saalijalgpalli turniiri Wolves Winter Cup korraldajatega ja annetuste kogumine läheb turniiri ajal edasi,“ sõnas Mary-Heleen.

Tüdrukud kinnitasid, et kontserti korraldades on nad saanud huvitava kogemuse võrra rikkamaks ja puudega laste teema on neile südamelähedaseks saanud.

„Kui meile on see, et saame vabalt ringi liikuda ja joosta, iseenesest mõistetav, siis paljudel puudega lastel see nii pole. Ja hea on, kui saame selle ebavõrdsuse vähendamiseks midagi ära teha,“ sõnasid Liisi Orav ja Mary-Heleen Meibaum.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus