Jõgeva Gümnaasiumi võistkond sai üle-eestilises mälumängus teise koha

Alla jäädi vaid Juuru Gümnaasiumi võistkonnale. 16 põhikooliealiste võistkonna seas oli parim Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi I võistkond. Üldarvestuses (põhikooli ja gümnaasiumi võistkondadele olid ühised küsimused) sai kõnealune võistkond väga hea kolmanda koha. Jõgeva maakonnast oli ainsana esindatud Jõgeva Gümnaasiumi võistkond.

Õppuritega kaasas käinud arvutiõpetaja Kalle Kolbergi sõnul oli tegemist üle-eestilise hooaja avavõistlusega. Õppuritel tuli vastata neljakümnele küsimusele kõige erinevamatest teemavaldkondadest. Mõlema võistlusklassi, nii gümnasistide kui põhikooliõpilaste kolm paremat saavad otse üle-eestilistele koolinoorte mälumängumeistrivõistluste finaali, mis toimub 2005. aasta alguses.

Mälumänguhuvilistega tegeleva ajalooõpetaja Tiit Naaritsa sõnul korraldati taoline võistlus esmakordselt. Lisaks avavõistluse võitjatele pääsevad mälumängu meistrivõistluste finaali piirkondlike mälumänguvoorude paremad.

Naarits ütles, et esindusvõistkond enam piirkondlikul voorul osalema ei pea, nemad on niigi finaalis, kuid võimalik, et kool paneb välja veel teisegi gümnasistide võistkonna. Kui põhikooliealistel on asja vastu piisavalt huvi, saavad ka nemad meistrivõistlustel osaleda.

Tiit Naarits on mälumänguhuviliste õpilastega tegelenud juba 1999. aasta sügisest, kui ta Jõgeva Gümnaasiumis tööle asus. Kahe nädala tagant reedeti toimuvad gümnaasiumiklassidele mõeldud koolisisesed mälumängud. Eelmisel õppeaastal, kui korraldati esmakordselt Eesti koolinoorte meistrivõistlused, pääses finaali kaks Jõgeva Gümnaasiumi võistkonda, parimaks jäi möödunud õppeaastal igati tubli viies koht. Kokku pääses siis finaali üle kahekümne võistkonna.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus