Jõgeva Gümnaasiumi lapsed osalesid Vigurvända lõppvõistlusel

Väga head kohta Jõgevamaa noored Maanteeameti poolt korraldatud võistlusel küll ei saanud, see-eest aga hindamatuid teadmisi ja kogemusi liiklusohutusest ning jalgratta vigursõidust.

Jõgevamaa võistkond sai kokkuvõttes seitsmeteistkümne võistkonna seas 15. koha, parimad olid Järvamaa noored.

Individuaalselt oli Jõgeva lastest parim Erich Zelinski, kes poiste hulgas pälvis 16. koha.

Vigurvända-võistluse eesmärgiks on jalgratta ohutu sõidu võtete propageerimine laste seas ning läbi selle liiklusohutuse tõstmine. Võistlus koosneb kahest osast: liiklustestist ning jalgratta vigursõidust.

Liiklustestis pidid noored näiteks teadma, kuidas teha vasak- ja tagasipööret ristmikul, samuti seda, kuidas jalgrattur peab ületama teed ülekäigurajal. Kokku pidid noored vastama viieteistkümnele liiklusteemalisele küsimusele.

Vigursõidurajal pidid võistlejad sõitma slaalomit, läbima kaldtee, õigesti pidurdama, oskama kurvi võtta ja mitmeid muid kergemaid ja raskemaid “trikke” tegema.

Tartu teedevalitsuse Jõgeva osakonna liiklusohutuse peaspetsialist Arnold Narits ütles, et võistlusrada oli päris raske. See oli maha pandud murule ning selle õige läbimine vajas päris suurt treenitust. Jõgeva õpilased tegid eelnevalt trenni küll, aga asfaldil.

Narits ütles, et kuigi väga head kohta ei saadud, lastele võistlus meeldis: nad said liiklusalaseid teadmisi ning võistluste lõpus oli võimalik ka sportlikult meelt lahutada: mängida bowlingut ja sõita kardiga.

Vigurvända-võistlus korraldati juba kaheksandat korda ning sellel saavad osaleda 10-12 aastased lapsed, kes on just sellises eas, kus on vaja taotleda jalgrattaluba.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus