Jõgeva esimesed takistussõiduvõistlused

10. oktoobril peeti Jõgeva linnas esimesed ratsutamise takistussõiduvõistlused.

Ilm oli kuldselt sügisene ja lubas võistlejatel välishooaja kaunilt lõpetada. Pealtvaatajaid ja võistlejaid oli tulnud nii lähedalt kui kaugelt. Esindatud oli RSK Parkuur, Vändra RSK, Domingo RSK, Tondi RSK, RSK Ruttar ja muidugi meie oma Liivimaa Ratsaklubi. Takistuste kõrgused olid 60 cm ja 80 cm, mis andsid lastele ja teistele sportlastele võimaluse saada uus võistluskogemus äsjavalminud võistlusplatsil.

Kokku osales 37 sportlast ja 33 hobust. Esimese võistluse tegi kaasa Karoli Varblane Raplamaalt. Kõige noorem osaleja oli kaheksa-aastane Berit Truuts ja ainus meessportlane Liivar Laks, mõlemad Jõgevalt.

Parkuuri 60 cm, milles startijaid 34, võitis Kristiin Kesamaa hobusel Amor, järgnesid Brit Truuts Mikastrol ja Maarja Voort Aspasial. Parkuuris 80 cm osales 28 võistluspaari ja  võitis Maria Peterson hobusel Andro, järgnesid Brit Truuts hobusel Vilgas ning Liivar Laks hobusel Fiva.

Korraldajad tänavad kõiki toetajaid, kes nõu ja jõuga abiks olid, samuti kõiki osavõtjaid, kes näitasid üles heasüdamlikkust  ja olid teadlikud kõikidest ratsaspordi reeglitest.

MAIMU KRANICH Liivimaa Ratsaklubist

blog comments powered by Disqus