Jõgeva esimene Grand Prix bridžis

7. juulil peeti esimest korda vabariikliku Grand Prix sarja kuuluv osavõistlus bridžis. Meie maakonnas oli mängukohaks Kuremaa loss. Võistlejaid oli kokku 25 paari, kellest seitse paari Tallinnast ning viis Rakverest. Tähelepanuväärne oli konkurents segapaaride osas ja võistles ka üks naispaar Rakvere klubist.

Ainult oma maakonna mängijatest koosnes neli võistlevat paari, kellest parima lõpptulemuse saavutas Lembit Kapp-Oleg Sirotin (9). Võistlusele andis rahvusvahelise maigu üks Soomet (Kirsi Virtanen -Vesa Leskela) esindav segapaar. Nemad saavutasid 20. koha. Kirsi ja Vesa sõnul jäi nende sportlik tulemus halvasti istuvate kaartide taha. Tegemist pole nõrkade mängijatega, Kirsi on mitmekordne Soome meister ja Vesa esindas Soomet Pekingi olümpial. Üldvõidu ja ka ühtlasi segapaaride seas esikoha noppis Tallinnast pärit paar Ines Piibeleht – Maksim Karpov, kes olid just mõne aja eest saabunud Euroopa meistrivõistluselt, kus nad Eestit esindasid.

Teise koha nii segapaaride hulgas kui ka üldkokkuvõttes saavutas abielupaar Liidia ja Aavo Heinlo Tallinnast. Aavo on üks eesti bridžielu edendajaid ja ka kohtunikuamet pole talle võõras. Kolmandale kohale platseerus jõgeva bridžimängijatele tuttav suurmeister Hillar Sula Tartust, mängides seekord koos Aleksander Ostapenkoga. Ainuke ja parim naispaar (Eha Kork – Erika Roosipuu) platseerus lõpuks 24. kohale. Küll aga vedas neil loosiga, sest loosiauhinnaks välja pandud tugitool sai just neile. Külalised kiitsid mängukohta ja kaasavõetud infovoldikute arv näitas, et tegelikult on huvi meie maakonna vastu ka mujal olemas. 

6 + 3 paremat
1. 61,12% Ines Piibeleht – Maksim Karpov TLN
2. 59,01% Liidia Heinlo – Aavo Heinlo TLN
3. 56,98% Aleksander Ostapenko – Hillar Sula TLN-TRT
4. 56,00% Joel Aasmäe – Olle Koop TLN
5. 55,62% Piret Aava – Jüri Aava KEI
6. 55,16% Enn Maalder – Enno Kuld TLN

9. (Jõgeva I) 53,33% Lembit Kapp – Oleg Sirotin JÕG
22.(Jõgeva II) 44,76% Toivo Vähi – Hillar Ruus JÕG
23.(Jõgeva III) 42,71% Mati Tali – Madis Õunapuu JÕG
i

Tulemused

http://www.bridge.ee/GP/jgv12.htm

i

ÜLIS RIISALU

blog comments powered by Disqus