Jõgeva elanikud huvitusid kiriku ehitamisest

 

Neljapäeval Jõgeval kultuurikeskuses peetud mõttevahetusel “Näoga rahva poole” küsiti Jõgeva linnajuhtidelt ka arvamust pühakodade ehitamise kohta Jõgevale. Jõgeva linnavalitsuse liikme Peep Põdderi sõnul võib praegusel ajal kõige reaalsem olla kellatorni ehitamine EELK Jõgeva koguduse kiriku juurde.

Jõgeva linnapea Aare Olgo ütles, et kirikuhoone vajalikkus Jõgeval oli kõneaineks ka kohtumisel EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimanniga. “Kiriku rajamiseks on eraldatud ka maa, kuid vähemalt lähitulevikus reaalne ehitusplaan ilmselt ei teostu,” ütles ta. Arutelu modereerinud linnavalitsuse liikme Peep Põdderi sõnul võiks aga erinevate osapoolte koostöös esmalt kõne alla tulla kellatorni ehitamine EELK Jõgeva koguduse kirikla juurde.

Aare Olgo teatas aga sedagi, et tema hiljutisel kohtumisel Mustvee linnapea Max Kauri ja Mustveesse tööle asunud Moskva Patriarhaadi Eesti Apostliku Õigeusu kiriku vaimuliku Iljaga oli jutuks ka õigeusukiriku ehitamine Jõgevale, sest teadaolevalt on linnas ka selle usutunnistusega elanikke.

Jõgeva elanikud soovivad, et linnas oleks rohkem mugavaid istepinke. “Üks nägus ja korralik pink võiks kindlasti olla raamatukogu ees,” märkis väärikas eas linnakodanik Aino Tooming.

“Linnale on eraldatud raha, mis võimaldab tuleval aastal paigaldada kümme pinki,” teatas abilinnapea Raivo Meitus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus