Jõgeva eakad alustasid maakonna kultuurikolletega tutvumist Sadalast

Jõgeva linna eakateorganisatsioon “Väärikade akadeemia” kavatseb hakata korraldama külaskäike maakonna kultuuriasutustesse. Esimesena käidi tutvumas Sadala külade seltsi rahvamajaga, kus tähistati Eesti Vabariigi 95. aastapäeva ja vaadati kohaliku harrastusteatri esituses Hugo Raudsepa näidendit “Roosad prillid”. Ühendusse kuuluv kunagine meditsiinitöötaja Lea Kahu otsustas täiendada paikkonna kultuuri- ja ajaloo teemalist kollektsiooni vanaaegsete fotodega.

1957-1967 aastani kunagises Sadala haiglas velskrina töötanud Lea Kahu rääkis, et Sadala rahvamajas meenusid talle aastad, mil ta siinses kultuurielus ise kaasa lõi, segakooris ja ansamblis laulis. “Mul on sellest ajast rohkesti fotosid, annan need Sadala seltsielu tänasele eestvedajale Pille Tutile,” lausus ta.

“Sadala külade seltsi teater esitas näitemängu väga vaimukalt.  Märkimist väärib ka näitlejate hea diktsioon ja selge hääl,” ütles etenduse lõppedes “Väärikade akadeemia” president Asta Paeveer, kes avaldas tänu näitetrupile ja lavastaja Valdi Reinasele.

“Meeldiv, et Sadalas on hubaselt ajaloohõnguline ja ühtlasi igati kaasaegseks muudetud rahvamaja, kus käivad koos nii kohalikud inimesed kui ka kaugemalt tulijad,” ütles Jõgeva linna aukodanik, ajalooõpetaja Eino Veskis, kes pidas ka Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud kõne.

“Meil on plaanime külastada ka teisi Jõgevamaa rahvamaju ja sealseid kultuurisündmusi. Kõige olulisem, et saaksime sõiduraha. Sadalasse minekul toetas meid selles osas Jõgeva linnavalitsus,” ütles Asta Paeveer.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus