Jõgeva Coopi kabeturniir astub viiendasse aastakümnesse

Laupäeval, 9. novembril algusega kell 10 toimub Jõgeva Coopi konverentsisaalis (Jõgeva, Suur 14, III korrus) Jõgeva Coopi 41. kabeturniir.


Sel aastal toimub Eestis poolteist tosinat lahtist kabeturniiri ja kõik üle kümne jõudnud kannavad ka järjekorranumbrit. Jõgeva Tarbijate Kooperatiivi turniiride algatajaks oli toonane kehakultuurikollektiivi nõukogu juhatuse esimees, hiljuti meie hulgast lahkunud legendaarne Jaan Päev.

Turniir on elujõus tänaseni Jõgeva Majandusühistu /Jõgeva Coop juhatuse ja selle esimehe Toomas Vahuri toel. Esimene turniir toimus veidi rohkem kui 40 aastat tagasi, aastal 1979, ja siis jõudsid 12 osavõtjast esikolmikusse Sulev Luht, Valdeko Metssalu ja Kaarel Ots.

40 aasta jooksul kogus 13 turniirivõitu nüüd juba manalamees Edo Jaanuska. Laupäeval üritavad lisa saada oma senisele viiele ja neljale esikohale Algo Laidvee ja Kaarel Ots.

Esinduslikum oli turniir aastast 2012, mil turniirivõit läks eksmaailmameister Guntis Valnerisele.

Järjekorranumber 41 jääb Eestis alla vaid 15 aastat vanemale „Saaremaa Kapa” turniirile, ülejäänuist staažikamad on jõudnud kolmandasse kümnesse.

UNO PLAKK

blog comments powered by Disqus