Jõgeva alustab toetusallkirjade kogumist tunneli rajamiseks

Raudtee ohutuks ületamiseks on jalakäijate tunnel Jõgeval hädavajalik, viimane jalakäija surmaga lõppenud üliraske õnnetus juhtus Jõgeval raudteejaamas tänavu 12. mail, kui veduri ette jäi teed ületanud 82-aastane vanainimene, kes suri saadud vigastustesse kiirabiautos.

Eesti Raudtee on püüdnud taotleda Euroopa Liidust abiraha viaduktide, tunnelite ja müraseinte ehitamiseks mitmetesse Eestimaa paikadesse. Et aga raudteefirma enamusaktsiad kuuluvad era-, mitte riigifirmale, raudtee paraku eurotoetusi ei saa. Sellepärast on takerdunud ka Jõgeva linna läbirääkimised raudteefirmaga, et saada raha jalakäijate tunneli rajamiseks.

Eesti Linnade Liidu ja Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutuse tänavu jaanuaris korraldatud nõupidamisel tutvustas Eesti Raudtee oma kava taotleda Euroopa Liidu fondidest  laenu viaduktide, tunnelite ja müraseinte ehitamiseks. Kokku taotleti vastavate objektide ehitamiseks laenu 10 miljonit eurot ehk ligi 156 miljonit krooni. Euroopa Liidu vahenditest taotletavate laenusummade eest plaaniti ehitada ka jalakäijate tunnelid Jõgevale, Lagedile, Kehrasse, Tapale, Tartusse ja Tamsallu.

Koos tunneli rajamisega pidid Jõgeval korda saama ka Kesk ja Estakaadi tänav, sest sealne sopp ja müra häirib juba ammu inimesi, ka on raskeveokid muutnud need tänavad kohati läbimatuteks.

Allkirja tunneli rajamise toetuseks saab anda Jõgeva linnavalitsuse kantseleis, Jõgeva kultuurikeskuse administraatori juures ja Jõgeva Linnaraamatukogus. Vastu võetakse ka digiallkirjaga toetusavaldusi. Vastav info on linna veebilehel aadressiga www.jogevalv.ee

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus