Jõgeva aleviku saun ootab remonti

Eelmisel nädalal tutvusid Jõgeva valla majandusosakonna ametnikud Jõgeva aleviku sauna seisukorraga. Jõgeva aleviku saun tegutses pärast viimast remonti neli aastat, olles korteriühistu Aamisepa 4 hallata. Sauna ja noortekeskuse maja omanik on Jõgeva vald.


Gerly Ingver, kes kogu selle aja saunatädina tegutses, ütles Vooremaale, et väsis lihtsalt ära. „Kõik lagunes, viimati sai sauna suuremalt remonditud 2014. aastal, kui ENVEKO sauna korteriühistule üle andis. Siis sai tehtud uus lava, keris, osaliselt korrastatud ventilatsioon,“ rääkis Gerly Ingver.

Suleti ohutuse kaalutlusel

Vallalt sai Ingver sauna korrastamiseks 3000 eurot aastas, mis suuremaid remonditöid, nagu ventilatsiooni lõpetamine ja ühiskanalisatsiooniga liitumine, ette võtta ei lubanud. Siiski korrastati sauna vabatahtlike külaelanike abiga. Saun oli lahti 9 tundi nädalas ja Gerly teha olid ettevalmistus- ja koristustööd. Saunaliste arv oli nädalati väga erinev, ulatudes kümnekonnast inimesest paari-kolmekümneni.

Matti Tsahkna, Kuremaa ENVEKO esindajana ja Tõnu Uuna ning Toomas Sepp valla poolt käisid möödunud nädalal sauna seisukorraga tutvumas.

Matti Tsahkna sõnul midagi väga hullu ei ole. „Saun suleti eelkõige ohutuse kaalutlustel, kuid kõik on parandatav. Lavaruum on pehastunud, pesuruumi on ka vaja remontida. Niimoodi külaseltsiga seda teha ei saa, vaja on põhjalikumat remonti,“ ütles Tsahkna.

Tema sõnul tuleb esmajärjekorras korda teha leiliruum. See, et saun ei ole ühendatud ühiskanalisatsiooniga, ei ole tema meelest sauna taasavamisele takistuseks.

Maksumust selgitatakse

„Kanalisatsiooniprobleem tuleb muidugi lahendada, ja see on ka tehtav, aga mitte hoobilt,“ ütles ENVEKO projektijuht. Saunal on nimelt lokaalne kanalisatsioon, mida tuleb regulaarselt tühjendada. Kui Jõgeva aleviku ühiskanalisatsioon Keskkonnainvesteeringute keskuse toetusel rekonstrueeriti, jäi sauna liitmine ühiskanalisatsiooniga ära, sest ei kuulunud abikõlbulike projektide hulka.

„Praegu selgitame, mis see maksma läheb,“ ütles Jõgeva abivallavanem Mati Kepp. Tema arvates oleks võinud remonti teha veel eelmine Jõgeva vald. Millal Jõgeva alevikus uuesti sauna saab, ei taha abivallavanem praegu veel ennustada.

„Veel ei ole selge, mis see maksma läheb ning valla selle aasta investeeringud hakatakse arutama alles jaanuari lõpus, veebruari alguses. Ka ehitajate leidmine ei ole kuigi lihtne, sest suuremad firmad nii väikese objekti peale tulla ei taha,“ ütles abivallavanem.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus