Jõgeva ajakirjanik Jaan Lukas pälvis aasta alguses tunnustuse teenete eest kodanikuajakirjanduse valdkonnas

Vabakutseline ajakirjanik Jaan Lukas on Jõgevamaal hästi tuntud. Vooremaaski ilmub sageli tema lugusid. Külauudiste portaalile on ta kaastööd teinud enam-vähem selle loomisest saati ehk nüüdseks juba üle kuue aasta. Aasta alguses otsustas portaali haldav MTÜ Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts tunnustada Jaani tänukirja ja magusate meenetega. Et Külauudiste autoritele honorari ei maksta, püütakse neid aeg-ajalt tunnustada teisel viisil.

Jaan Lukas ütles, et on ka mitmele teisele üleriigilisele uudisteportaalile kaastööd teinud, kunagi näiteks Kalev Meedia omale. Kui see tegevuse lõpetas, hakkas ta uut väljundit otsima ja leidis Külauudised.

“Kodanikuajakirjanduse loomisel kaasa lüüa on minu jaoks huvitav väljakutse,” ütles Jaan Lukas. “Külauudiste portaal huvitub tihti neistki uudistest, mis teistele ajakirjandusväljaannetele huvi ei paku. Kui aga teen ühest ja samast sündmusest loo nii lehele kui ka külauudistele, püüan kummalegi eri vaatenurga leida. Usun, et uute suurvaldade tingimustes tõuseb külakogukondade ja külavanemate tähtsus veelgi ning olulisemaks muutub ka nende tegemiste meediasse jõudmine.”       

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus