Jõgeva aasta teod on naiste tantsupidu, Pae kaubanduskeskus

Linlased valisid Jõgeva aasta tegudeks II Eesti naiste tantsupeo, Pae kaubanduskeskuse ehitamise ning kettagolfi pargi rajamise. Eripreemia pälvis noorte algatatud suur padjalahing.


Neljapäeval 23. veebruaril annavad Jõgeva linnavolikogu esimees Mihkel Kübar ja Jõgeva linnapea Raivo Meitus Eesti Vabariigi 99. aastapäeva vastuvõtul üle Jõgeva linna 2016. aasta teo tiitlid. Rahvahääletusel selgitati välja möödunud aasta olulisemad ettevõtmised. Inimesed said valida oma lemmikud kahekümne algatuse ja tegemise seast. Suurima toetuse pälvisid tantsupidu, kaubanduskeskuse ehitus, kettagolfi raja valmimine ja JJ-Street tantsijate algatatud padjalahing.

Ettevõtluse kategooria pälvis aasta teo tiitli Coop Jõgeva uue Pae kaubanduskeskus ehitus. Aia ja Pae tänava nurgal avati uus kaubanduskeskus 26. mail. Seal tegutsevad Konsum, E-Ehituskeskus, Ülikooli apteek, lillepood, pitsakiosk ja juuksurisalong. Lastele on Pae keskuses avatud mängunurk. 

Tants läks südamesse

Jõgeva linna aasta tegu mittetulundussektori kategoorias on II Eesti naiste tantsupidu. 12. juunil peeti Jõgeva linna staadionil II Eesti naiste tantsupidu MeheLugu, mis rääkis tantsukeeles loo eesti mehest ja sellest, kuidas ta näeb naist läbi oma silmade ja südame.

Peost võttis osa 394 tantsurühma. Lisaks Eesti rühmadele osalesid peol tantsijad Kanadast, Inglismaalt, Iirimaalt, Luksemburgist, Soomest ja Norrast. Koos tantsijate ja pealtvaatajatega kasvas inimeste arv Jõgeva linnas kolmekordseks. 

Sport on au sees

Avaliku sektori kategoorias võitis hääletajate poolehoiu kettagolfi pargi rajamine Jõgeva spordikeskuse ümbrusesse. Jõgeva kettagolfipark avati 30. augustil Jõgeva linna kettagolfi meistrivõistlustega. Avavõistluselt võttis osa üle neljakümne kettagolfisõbra üle Eesti.

Jõgeval on populaarsust koguva ala harrastamiseks loodud nüüdisaegsed võimalused. Kettagolf sobib igas vanuses inimestele ning annab võimaluse koos perega sportimiseks. Kettagolfi harrastavate inimeste hulk Jõgeva linnas on osutunud üllatavalt suureks, suvisel ajal külastab parki kümneid inimesi päevas, samuti korraldatakse siin üleriigilisi ja kohalikke võistlusi. Ala harrastamisega tegelevad nii kohalikud elanikud, kui ka kaugemad külalised.

Eripreemia noortele

Sel aastal otsustas aasta tegude valimise komisjon välja anda eripreemia noortele. Rahvahääletuse tulemusel pälvis suurt tähelepanu 20. märtsil Piiri tänava koolimaja staadionil toimunud padjalahing.

Padjasõjaga taheti purustada Guinessi rekordit. Raamatusse pääsemiseks osalisi küll nappis, ent sellest olenemata veedeti üheskoos lustlik kevadpäev. Kuigi rekordit ei purustatud jäid korraldajad rahule, et lahingusse tuli osalejaid kõikjalt Eestist.

Hinnanguliselt osales padjalahingus 600 inimest. Tegemist oli toreda ettevõtmisega, mida on plaanis ka sel kevadel korraldada, et rekordi purustamine uuesti ette võtta.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus