Jenga, batuut ja kriidid – meelelahutus igale vanusele

SISUTURUNDUS

Vanemad murravad alatihti pead selle üle, kuidas saada lapsed toaseinte vahelt õue. Meelelahutuse pakkumine, nagu batuut, kriidid ja mängud, on üheks kindlaks viisiks. Millised aiamänguasjad võiksid olla aga need, mis pakuvad ühtmoodi huvi väikesele põnnile, lasteaialapsele ning ideaalis ka algklassilapsele või isegi teismelisele?

Batuut ei valmista kunagi pettumust!

Aed, kus on batuut, ei seisa kuigi kaua kasutamata. Batuut on üks neid asju, mida saavad ühtmoodi kasutada nii väikelapsed kui täiskasvanud ja kõik, kes vahepealses vanuses. Ajaga muutub küll see, kuidas batuuti kasutatakse, kui kõrgeid hüppeid tehakse ja milliseid muid trikke katsetatakse. Paljud on aga öelnud ka seda, et batuut on mõnus koht, kus puhata, päevitada ning lihtsalt olla.

Vahet pole, kui vanad on kasutajad, turvalisus on number üks prioriteet. See tähendab batuudilt kukkumist takistava turvavõrgu ja vedrusid katva pehmenduse lisamist. Väiksemate lastega võib vajalikuks osutuda ka trepp või redel, et batuudile sisenemine ja väljumine oleks lihtne ning turvaline.

Lase lapsel oma loovust avastada

Asfaldikriitide populaarsus käib lainetena. Nii kui ühel lapsel on, tuleb nende olemasolu meelde ka sõpradele ja naabritele ning kunstiteosed ilmuvad igale poole. Tegu on ühe lihtsaima viisiga, kuidas sisustada aega ning arendada loovust. Vaja ongi ainult kriite ja pinda, kuhu joonistada.

Lõuendiks sobivad väga hästi kivi, sillutis, asfalt ja mitmed teised pinnad. Võrreldes tavaliste kriitidega ja näiteks tapeedile sorgeldamisele, ei pea kartma kunstiteoste püsivust. Asfaldikriitidega tehtud kunst kaob kas järgmise vihmase päevaga või on võimalik see veega maha pesta. Küll on vaja aga õpetada, et autoteedele kunstnikud ei sobi, sest maas kükitades võid sõidukijuhile märkamatuks jääda.

Muld ja vesi kutsuvad mängima!

Sensoorse mängu kast, kus saab tunnetada erinevaid materjale, on paljude laste suur lemmik. Kui laps kasvab sensoorse kasti kasutamisest välja, võib sellest midagi muud edasi arendada. Miks mitte kujundada sellest lapse esimene päris oma peenar? Ajaga muutub kindlasti see, mida ja kui palju kastis kasvatatakse, ent huvi taimemaailma vastu ja rõõm iseistutatu sirgumisest jäävad.

Samamoodi pole last, kes ei armastaks veega mängida. Väike lastebassein mahub ka pisemasse aeda, terrassile ja isegi rõdule. Ja kui väikelapsed saavad nautida tõelist basseinikogemust, võid olla kindel et ka suuremad ei ütle ära võimalusest vees pikutada või jalgu jahutada. Lastebasseinile lisaks võid soetada vihmuti või veepüssid, et palaval ilmal oleks märjakssaamine ja sellega kaasnev jahutus ikka garanteeritud.

Õuemängude boonused

Ja lõpetuseks erinevad mängud, mis muutuvad lapse kasvamisega keerukamaks. Jenga, tavalisest suuremates mõõtmetes, on alati populaarne valik. Lisaks meelelahutuse pakkumisele arendab see ka loogilist mõtlemist ja liikumist. Rõngaviskamine, petank ning õue-bowling on ka kõik näited, mis suudavad köita eri vanuses laste tähelepanu. Klassikaline sulgpallikomplekt ning võrk- või jalgpall aitavad alati hädast välja.

On piisavalt võimalusi, et väiksemad ja suuremad lapsed välja tegutsema saada. Aktiivsematele lastele batuut, uudishimulikele peenrakast, loovhingedele asfaldikriidid. Julge vaid katsetada ning õige pea ei saa lapsi enam õuest tuppa!

blog comments powered by Disqus