Jeffrey D. Levine istutas Sõpruse parki puu

Neljapäeval külastas Põltsamaad Ameerika suursaadik Eestis Jeffrey D. Levine, kes istutas Ants Paju asutatud Sõpruse parki puu.


Levine asetas ka pärja oma kunagise kolleegi, Bosnias hukkunud endise Ameerika suursaadiku Eestis Robert Frasure istutatud puu juurde.

Robert Frasure oli Eestis Ameerika suursaadik aastatel 1992-1994 ja ta istutas Sõpruse parki puu Eestist lahkumise eelsel ringsõidul. Aasta hiljem hukkus Robert Frasure Bosnias missioonil viibides.

Jeffrey D. Levine lausus Sõpruse pargis teda võõrustanud inimeste poole pöördudes, et sellise pargi rajamise idee on väga armas. Suursaadiku sõnul oleks ta tahtnud küll istutada siia omalt poolt  California punapuu, kuid talle öeldi, et see ei elaks Eesti kliimas esimest külma talve üle. Nii sai nüüd parki kasvama hall pähklipuu ning suursaadik avaldas heameelt selle üle, et nüüdseks kasvab Sõpruse pargis puuliik, mida siin  varem polnud. Jeffrey D. Levine avaldas lootust, et ta ei jää viimaseks Ameerika suursaadikuks Eestis, kes siinset parki omalt poolt täiendab.

Sõpruse pargi eest hoolitsev Põltsamaa linna aukodanik Tiit Kulu ütles suursaadikule, et inimese elu on täiuslik siis, kui ta on vähemalt ühe puu istutanud, maja ehitanud ja raamatu kirjutanud, ning nentis, et Robert Frasurele oli Sõpruse parki istutatu tema ainus puu.

Jeffrey D. Levine sõnul sümboliseerib tema poolt istutatud puu tugevaid sidemeid Ameerika saatkonna ja Põltsamaa ning kogu Jõgevamaa vahel ning talle on suur au täiendada omalt poolt parki, kuhu on istutanud puid paljud väga olulised inimesed.   

Sõpruse parki on koos Eesti presidendi Lennart Meriga  puu istutanud ka näiteks Islandi president Olafur Ragnar Grimsson ja Läti president VairaVike- Freiberga. Jeffrey D. Levine käis ka Sõpruse pargi rajaja Ants Paju haual.

Suursaadik lausus, et on saanud Eestist väga positiivseid muljeid ja kiitis eestlaste inglise keele oskust. Samas tunnistas ta, et talle tundub eesti keel õppimiseks üsna raske, aga veidi on talle meie keelest siiski meelde jäänud. Nüüd, kus puu kasvama on pandud, tuleb ta seda kindlasti hiljem vaatama. Ta palus puu eest hästi hoolitseda ja Tiit Kulu lubas seda kindlasti teha.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus