Jazzkaare muusikaprogramm jõuab Jõgevale

Neljapäeval, 16. aprillil saab Jõgeva kultuurikeskuses kuulata Aleksander Paal Quartet muusikute omaloomingut. Kontserdil kõlavad palad traditsioonilisest džässist mõjutatud originaalkompositsioonist swingi, bebopi ning ladina-ameerika rütmide ja ballaadideni välja.


Komponeeritud meloodiate juurde lisanduvad loomulikult improvisatsioonid. “Muusika valikul lähtusime sellest, et kava peaks olema ühtlaselt hea, publikule huvitav ja muusikaliselt veenev. Tuleb kiiremaid ja aeglasemaid, vaiksemaid ja valjemaid lugusid,” rääkis bändi liider Aleksander Paal. Sel aastal teeb bänd koostöös Eesti Kontserdiga väikese kolmepäevase tuuri üle Eesti ja juba varsti, 18. aprillil esinevad noored Jazzkaare festivalil. Samasugust programmi saab kuulda ka Jõgeval. 

Kuidas ja millal kvartett kokku tuli ja millega olete seni tegelenud ja kus esinenud? 

Aleksander Paal Quarteti asutasin eelmise aasta jaanuaris, et saaks oma muusikat teha. Tol ajal õppisime kõik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia džässmuusika osakonnas. Kohtusime esimest korda koolis ansamblitunnis ja sealt edasi arenes meie koostöö üsna loogiliselt – hakkasime bändi tegema. Seni on olnud mitu tähelepanuväärset esinemist, nende seas minu esimene autorikontsert džässiklubis Philly Joe’s, kus toimus 11 esiettekannet. Minu magistrieksam toimus ka sealsamas klubis, kus tuli esiettekandele veel viis lugu. Lisaks oleme esinenud festivalil Narva Jazz 2015 ja andnud kontserdi džässiklubis Taff Club, mida käis salvestamas Klassikaraadio. 

Kuidas jõudsite džässmuusikani? Mis selle žanri juures võlub? 

Olen alati tahtnud mängida muusikat omamoodi ning džäss võimaldab mul seda teha. Iga kontsert on tänu improvisatsioonilisele olemusele unikaalne. Džäss on eneseväljendus, vabadus, täielik kontroll muusikaliste sündmuste üle. 

Millised on isiklikud ja bändi ambitsioonid muusikavallas? 

Järgmine loogiline samm on plaadi salvestamine. Plaat on nagu muusiku visiitkaart, sellega pääseb ka välismaale esinema. Selleks tuleb komponeerida rohkem muusikalist materjali ja lihvida olemasolevaid lugusid. Plaanis on võtta osa ka paarist džässikonkursist. 

Milline on džässmuusika hetkeseis Eestis? 

Järjest rohkem leidub Eestist kohti, kuhu saab minna esinema! Viimastel aastatel on juurde tekkinud päris palju ansambleid ja bände, kes mängivad oma džässmuusikat. Tudengitel on võimalus Erasmuse programmi kaudu minna välismaale ennast täiendama, see aitab kindlasti kaasa Eesti džässi taseme tõstmisele. Ühesõnaga – põnevad ajad!

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus