Järva-Jaanis peetakse laata ja Tänavafestivali

Täna laupäeval Järva-Jaanis toimuval  V Järva-Jaani Laat ja Tänavafestivalil  jätkub tegevust igas vanuses külastajatele. Avatud on kodukohvikud, külastada saab kõiki paikkonna muuseume. 

Korraldajad Triinu ja Arlet  Palmiste märkisid, et lisaks  tavapärasele laadakaubale saab inimesi ja head toitu nautida kodukohvikutes. „Tänaseks on teada üksteist kodukohvikut, kes pakuvad oma külalistele koduseid sööke ja jooke. Paljud neist on aastate jooksul leidnud omale püsiklientuuri, kes laadapäevaks kodukohvikusse oma pesa teevad ja läbi terve päeva laval pakutavaid etteasteid ja kollektiive naudivad,” selgitasid nad.

Arlet Palmiste märkis, et  väikese juubeli väärilise Tänavafestivali tõmbenumbriks on väga mitmekesine ja põnev programm. Päeva jooksul astuvad lavale naiskoor „Koriat“ Soomest, tantsurühm „Kekutajad“ Aravetelt, JJ Dixieland ansambel, muusik Arne Lauri erikavaga „Eesti Wabariigi aegsed laulud“ ja päeva lõpetab Järva-Jaani tantsutruppide Gala-etendus „Tantsud juubeliks“. Sinna vahele mahuvad oma etteastetega loomulikult ka kõik teised Järva-Jaani kultuurimajas tegutsevad armastatud ansamblid ja kollektiivid.

Päevakeskuse hoovis on avatud joogaõu, kus kell 11 annab tasuta loeng-joogatunni idakultuuride uurija Arne Lauri ja kell 13.30 toimub pop-up joogatund. Lisaks on avatud Järva-Jaani muuseumid (Vanatehnika Varjupaik, Kinomuuseum, Tuletõrjemuuseum,  Orina Külamuuseum, Türi-Tamsalu Raudtee Muuseum, Hobutalumuuseum) ja Vanatehnika Varjupaigas saab teha ekstreemset roomikusõitu. Samuti toimuvad giidiga ekskursioonid Järva-Jaani kirikus ja kirikuaias.

Seniks kuni vanemad ostlevad, saab oma lapsed jätta lastealale, kus seekord on avatud seni nähtutest suurim batuudipark, saab teha näomaalinguid, toimub vibuturniir ja eksootikat toovad laadale alpakad.

Järva-Jaani Laada ja Tänavafestivali korraldab MTÜ Piibe Maantee Arendus koostöös Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi ja Järva Vallavalitsusega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus