Jänedal peetakse I Piibe konverents

Reedel,   21. märtsil  Jäneda konverentsikeskuses toimuval I Piibe konverentsil vaetakse võimalusi Tallinna Tartuga ühendava 165,5 kilomeetri pikkuse Piibe maantee äärsete paikade mitmekülgsemaks ja köitvamaks tutvustamiseks ning räägitakse mitmete organisatsioonide koostööst selle ettevõtmise kordaminekuks. Konverentsi korraldab Piibe Maantee Arendus OÜ.

I Piibe Konverentsil esinevad ettekannetega Järva- Jaani vallavanem Arto Saar, maanteeameti peadirektori asetäitja Toomas Tootsi ja ehitusosakonna juhataja Aivo Salum, koduloolane Valdo Proust ja Janek Safrankovski mittetulundusühingust Jägala Linnamägi.

Oodata on huvitavaid ja sisukaid ettekandeid, millest kooruvad huvitavad arutelud, näiteks sellest, kuidas ühendada ühtsesse süsteemi loodus- ja matkarajad ning tihendada turismialast koostööd. Esinejatele saab ka küsimusi esitada,” rääkis  konverentsi peakorraldaja, Piibe Maantee Arendus MTÜ eestvedaja ja Järva-Jaani vallavalitsuse arendus- ja rekreatsiooninõunik Arlet Palmiste.

“I Piibe konverentsile on oodata osalejaid kõikidest selle ajaloolise tee äärde jäävatest omavalitsustest. Tulemas on omavalitsustöötajad, ettevõtjad, mittetulundusühingute eestvedajad  jne. Konverentsi lõunavaheajal toimuval sõbralaadal on võimalus jätkata vestlust huvipakkuvatel teemadel, esitleda piirkondi tutvustavaid infomaterjale ja pakkuda Piibe maantee äärsetes paikades valmistatavaid meeneid ja tooteid. Meeldiva keskkonna teemakohaseks vestlemiseks loob õhtune koosviibimine Musta Täku Tallis,” lisas ta.

Eesti Taimekasvatuse Instituudist tullakse  Piibe konverentsile köögiviljaseemnetega, ” ütles asutuse direktor Mati Koppel.

Piibe maantee äärsete omavalitsuste ja teiste institutsioonide koostöö on uus väljund ka Jõgeva linnale, mis loodetavasti võimaldab meie maakonnakeskusele senisest veelgi rohkem kultuuri- ja turismihuvilise avalikkuse tähelepanu saada ja ergutab ka omalt poolt genereerima ja teostama ideid, kuidas Eestimaa kaardil värvikamalt silma paista,” ütles linnapea Aare Olgo.

“Ehkki konverentsile registreerimine kestis 3. märtsini, on võimalik oma osalussoovist märku anda praegugi,” kinnitas Arlet Palmiste.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus