Jana Deinekin võitis hõbemedali

Laupäeval Ahtmes toimunud U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlusel vaba- ja naistemaadluses võitis Jõgeva raskejõustiklubi Ramm esindaja Jana Deinekin naistemaadluse kehakaalus kuni 52 kg hõbemedali.

Kuue maadleja osavõtul toimunud turniiri avaringis oli tänavustel noorte sumo EM-võistlustel kuld- ja pronksmedali võitnud Jana Deinekin loosi tahtel vaba, poolfinaalis kulus tal vaid kolmteist sekundit Alina Aksjonova (SK Peipsiäärsed) seljatamiseks. Finaalis oli Deinekini vastaseks Eesti naistemaadluse üks suuremaid tulevikulootusi, tänavustel U16 vanuseklassi EM-võistlustel hõbemedali võitnud Maarja Plaser (Korrus3). Avaringis ja poolfinaalis kindlad võidud saanud Plaser ei vääratanud ka nüüd, 54 sekundiga saavutas ta 10:0 eduseisu ning suutis seejärel Deinekini ka seljatada.

Rammu maadlejatest jõudis medalimatšini ka naistemaadluse kehakaalus kuni 62 kg viienda koha saanud Kerta Viira. Avakohtumises kaotas ta hiljem Eesti meistriks tulnud Abigail Tikerpalule, pronksikohtumises aga Greta Orehhovale (mõlemad Korrus3).

Vabamaadlusturniiril tegi kaasa kaks Jõgeva maadlejat. Kristjan Kaldmaa sai kehakaalus kuni 42 kg üheksanda ning Hans-Johannes Kallis kuni 47 kg kaalunud maadlejate seas 15. koha.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus