Jälle see liiklus

Kurvad ajad liikluses sunnivad ministreid, politseinikke ja maanteeametnikke leidma lahendusi küsimustele, kuidas vähendada liiklussurmasid ja suunata inimesi keskenduma sõidu ajal ainult sõitmisele. Pahatihti saavadki õnnetused alguse hajunud tähelepanust või valedest sõiduvõtetest.

Ka Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk leiab, et liiklusjärelevalve suurendamine on aktuaalne ning võiks aidata ära hoida olukordi, kus kihutamiste, kõrvaliste tegevuste või riskantsete manöövritega enda ja kaasliiklejate elu ohtu pannakse. Maanteeameti peadirektori sõnul on liiklusjärelevalve olnud eelmiste aastatega võrreldes samal tasemel, kuid liiklustihedus on tõusnud. Jõgevamaal juhtunud kahte traagilist liiklusõnnetust poleks aga suutnud ka suurem liiklusjärelevalve ära hoida.

Liikluses sõltub väga palju rooli ja istme vahele jäävast tihendist ehk inimesest, sest igaühe enda teha on see, kui turvaliselt tema ja kaasliiklejate teekond kulgeb. Kõrvalised tegevused, alkohol või ohtlikud manöövrid roolimisega kokku käia ei tohiks ning need tuleks avalikkuses ka selgelt hukka mõista.

Paraku on liikluses toimuvad muudatused aeglased kanda kinnitama ja seega tuleb reegleid korrutada seni, kuni ühel hetkel igale liiklejale meelde jäävad ja neid järgima hakatakse. Lisaks on vaja meeles pidada, et liikluses osalevad peale autojuhtide ka jalakäijad ja jalgratturid, kes samuti peavad oma liikluskäitumise kriitilise pilguga üle vaatama. Inimene on küll ekslik, kuid liikluses võib ka pisike eksimus kurjalt kätte maksta.

blog comments powered by Disqus