Jälle Laiusel tagasi

Eesti maapiirkonna põhimure, mida on meediaski võimendatud, on inimeste äravool. Kõik sammud seatakse tänapäeval rahvastikuteadlaste karmide sõnumite järgi.


Kiputakse unustama, et ääremaastumise probleemid tekivad ainult siis, kui praegused tendentsid jätkuvad. Tegelikult peaks iga tagasituleku korral rõõmu tundma. Rõõmustama ei pea ega noorte üle. Teretulnud on ka tegusad kesk- ja vanemaealised, eriti siis, kui nad soovivad ja saavad oma energiat ning elukogemust rakendada piirkonna arengusse.

Nii on uute väärtuste loojaks ka tänase lehe peategelane, suurte kogemuste ja elukooliga kirikuõpetaja Margit Nirgi, kes saabus tagasi Laiuse kogudust teenima. On juba ammu nii, et õpetaja kantslis ei tegele pelgalt jumalasõna kuulutamisega, kuigi see on tema põhitöö ja kutsumus. Õpetaja on tihtilugu see, kelle tegutsemisest oleneb majanduslik ja ka kultuurilooline käekäik, vanade hoonete renoveerimiseks vajalike oskuste jagamine ja kogemus. Margit Nirgi on pikalt juhtinud Haljala kogudust, teinud koostööd teadlaste, kunstiloolaste, restauraatoritega ning kokku puutunud Peterburi akadeemiliste ringkondadega. Seda kogemust on meie piirkonda kindlasti tarvis, see rikastab meid, olenemata sellest, kas oleme kiriku liikmed või mitte.

Loodame, et ka oma lehes saame lähitulevikus kirjutada Laiuse koguduse edusammudest  kultuuri- ja ajaloo kaitsel ning hoidmisel. Selleks soovime naasnud õpetajale head tervist, energia ja kogemusega muret pole.

blog comments powered by Disqus