Jalgtee sai asfaltkatte

Enam kui kümne aastat tagasi rajati Põltsamaa linna piirist Põltsamaa ametikoolini kulgev jalgtee. Nii lahenes ametikooli õpilastele oluline liiklusohutuse alane probleem. Tänavu kevadel alustati toona pooleli jäänud jalgtee pikendamist ametikoolist  Kamari paisjärveni.

 Aktsiaseltsi Vooremaa Teed juhatuse esimehe Aivar Aigro sõnul alustati kevadel valmis saanud muldkehale asfaldi paigaldamisega 18. juulil ning neli päeva kestnud asfalteerimistööd lõpetati 22. juulil. Ühtekokku pandi kahe kilomeetri pikkusele teelõigule maha ligi 7000 ruutmeetrit asfalti. Hetkel on kergtee juures käsil haljastustööd. Osa teepervest vajab mullaga katmist, tasandamist ning seejärel külvatakse sinna muruseeme. Paigaldatakse vajalikud liiklusmärgid ning märgitakse maha teekate.

Aivar Aigro sõnul peaksid kõik kergteega seotud tööd  septembrikuu keskpaigaks lõpetatud olema. 

Uuel teel sõideti jalgrataste ja ruladega juba siis, kui alles asfalti maha pandi. Praegu on probleem selles, et kuumade ilmadega tõuseb temperatuur asfaldi pinnal umbes 50 kraadini, mis takistab haljastustööde tegemist, sest teele on vaja teepervede  mullaga katmiseks suurte veokitega peale sõita. Nii võiks äsja maha saanud sile teekate kahjustada saada.

Kogu objektile kehtib kaheaastane garantii. Aivar Aigro ütles, et varem ametikoolini välja ehitatud teelõiguga pole erilisi probleeme ette tulnud.

Nüüd on Põltsamaa linna ja ümbruskonna rahval võimalik liikuda  jalgsi, jalgratastel või ka rulatades mööda hea kvaliteediga kergteed Põltsamaa linna piirist kuni Kamari paisjärveni ja sealt edasi nn Pardi teeotsani.

Põltsamaa kandi rattasõitjad loodavad aga, et lähiajal rajatakse kergtee ka Põltsamaa linnast Tartu suunas kulgeva Vana-Tartu  maantee äärde. Esimeses etapis võiks see ulatuda Võhmanõmme ristmikuni ja Tallinna-Tartu maantee ääres esimeses etapis Lustivere tee ristumiskohast  samuti Võhmanõmme ristmikuni. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus