Jalgrattur Tarmo Raudsepp loodab tulevikus Jaan Kirsipuud võita

Eile andis hõbedamees 24-aastane Tarmo Raudsepp oma kodus Luual intervjuu Vooremaale, kus rääkis lõppenud meistrivõistlustest ja oma ratturielust ka avaramas mõttes.

?Lausa peast ma seda öelda ei teagi. Jalgrattaspordiga tegelen aga 1992.-1993. aastast ja iga aasta olen kaasa sõitnud vabariigi meistrivõistlustel. 1996. aasta meistrivõistlused nagu tänavusedki korraldati Jõgevamaal, tookord Tabivere vallas.

Korvpalluritel, jalgpalluritel ja mõnedel teistelgi sportlastel on kodumaakonnas võisteldes mõnikord paremini läinud. Kas Teile on oluline, et meistrivõistlused korraldati Jõgevamaal?

?Renoveeritud Jõhvi-Tartu maantee teelõigul oli mõistagi hea sõita. Pealegi olin selle tee päev enne eraldistarti läbi sõitnud, mistõttu teadsin, kus on künkad, kus lagedad alad, kus kasvab mets.”

Millise hinnangu oma hõbemedali toonud sõidule ise annate?

?Üldiselt olen rahul. Kaotasin Jaan Kirsipuule 1 minuti ja 40 sekundit. Mäletatavasti juhtis Kirsipuu eraldistardis pidevalt. Esimeses vaheajapunktis olin enda meelest seitsmes või kuues. Pärast hakkasin pingutama, enesetunne paranes ja sain jõudsa hoo üles. Eks enesetunne sõltub ikka sellest, kuidas sa ennast ratta seljas käima saad. Vahel suudad kohe stardist täie pingega sõita. Mõnikord kulub sellise tunde tekkimiseks aega, aga võib ka juhtuda, et see jääb ka hoopis tulemata. Päevad pole vennad.”

Milliseid medaleid olete varem meistrivõistlustel võitnud?

?Kuni 23-aastaste vanuseklassis olen võitnud kaks kuldmedalit. Eliitklassis sain temposõidus ka möödunud aastal hõbeda, ülemöödunud aastal pronksi. Selleks, et Jaan Kirsipuule, Andrus Augile ja Erki Pütsepale ja teistele konkurentidele ?pähe panna”, peab tase veel paranema. Seekordsete meistrivõistluste temposõidus oli Kirsipuu võit ettearvatav, kuid esikohale püüelda tuleb ikka.”

Millist nõu andis Teile isa, Jõgevamaa omaaegne jalgrattaspordikuulsus Kalev Raudsepp?

?Enne eraldistarti polnud vajadust nõu pidada. Seal hakkad sõitma ja sõidad, nagu suudad. Grupisõitudes olen aga temalt ikka head nõu saanud.”

Kas teil on Eestis ka oma treener?

?Eestis mul oma treenerit pole. Prantsuse amatööride klubis UC Nantes- Atlantique on mul aga kaks treenerit, nendega arutan, kuidas ja mida teha. Lõpliku otsuse teen aga ise. Sel neljapäeval sõidan tagasi Prantsusmaale.”

Kas klubis on ka teisi Eesti rattureid?

?Olen selles klubis ainus eestlane.?

Teie Luua kodus on sadu medaleid, mis kuuluvad nii pereisa Kalevile, pereema Marjele, teile ja vennale Priit Raudsepale, kes treenib Eesti klubis Kalev Chocolate Team. Kui peresse mõni medal juurde tuleb, ka sööte ka pidupäevatorti?

?Seda mitte. Jalgrattasõidud, võidud ja kaotused on meie peres üsna argine asi, mis kujunenud juba iseenesestmõistetavaks.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus