Jalgpallipoiss Marcus Saksing peab oma eeskujuks Cristiano Ronaldot

Lõuna-Eesti suurima jalgpalliklubi Maag  Tammeka 2000. aastakäigu mängijatest on viimastel võistlustel iseäranis silma paistnud Marcus Saksing, kes lõi kahel turniiril kokku neliteist väravat. Oma klubisärgile valis ta numbriks 11 ja küllap mõjutas seda otsust asjaolu, et tema isal Marko Saksingul on sama number spordiklubi Jõgeva Tähe esindusmeeskonnas.

Septembris kaheksa aastaseks saav  Marcus tegi spordialadest esimesena tutvust saalihokiga. Päris  väikese poisina hakkas ta tähelepanelikult  jälgima spordiklubi  Tähe treeninguid ja võistlusi ning  peagi õppis ka ise selgeks elementaarsemad oskused saalihokis. Nüüdseks on Marcus ka mõnedel mängudel Tähe poistevõistkonnas kaasa mänginud.  

Teist aastat Maag Tammeka jalgpalliklubis

Püsivamaks ja sügavamaks harrastuseks sai talle aga jalgpall. Marcus mängib teist aastat 1989. aastal loodud Tartu jalgpalliklubis Maag Tammeka poiste meeskonnas, keda juhendab treener Indrek Koser.

Tõsisest mehehakatisest jalgpalluri suurimaks kordaminekuks võib pidada viimastel rahvusvahelistel turniiridel löödud neljateistkümmet väravat. Tammeka Cupil tabas Marcus väravat kaheksal ja Lootus Cupil kuuel korral. Mõlemal turniiril saavutas Maag Tammeka kolmanda koha.

Marcus arvab, et lisaks treeningtundidele õnnestub  väravate löömine hästi seetõttu, et ta harjutab jalgpalli ka oma koduaias, kuhu on samuti jalgpallivärav muretsetud. “Mängin jalgpalli iga päev, välja arvatud siis, kui lausa paduvihma sajab. Kuigi olen ründaja, pean vajaduse korral oskama tegutseda ka kaitsemängijana. Kodus on mul seitse jalgpalli, kuid turniiril tuleb mängida selle palliga, mis parajasti ette nähtud,” jutustas poiss. Enda sõnul pole ta oma senist  medalisaaki kokku lugenud. “Kuus või seitse medalit peaks mul aga ikka olema ja rõõm on neist igaühest,” lausus ta.

“Jalgpallivõistlusi, kus poeg mängib, püüan niipalju kui võimalik  vaatamas käia. Kui koos autos sõidame, siis vestleme ikka jalgpallist. Marcusel on spordiga tegelemiseks lausa sünnipärased eeldused. Need on justkui boonusena kaasa antud, võimete ja oskuste arendamiseks peab ta aga mõistagi kõvasti tööd tegema,” rääkis isa.  

Vanemad elavad lastele võistlustel kaasa

Möödunud  pühapäeval käis isa Põlvamaal Mammastes vaatamas Lootosspring Cupi mänge. Võistlus oli pingeline ja pealegi segas mängu vihm, kuid Marcus pidas vapralt vastu. Samuti elas pere kaasa ülemöödunud nädalavahetusel toimunud Tammeka Cup`ile. Võimalusel käivad Marcusele ja kogu võistkonnale kaasa elamas Marcuse mõlemad vanavanemad. Lapsevanemad aitavad igati kaasa ka Maag Tammeka käekäigule.

“Niisuguseid  huvitavaid võistlusi, nagu korraldavad Tammeka Cup ja Lootosspring Cup, võiks spordihuvilistele poistele ja tüdrukutele korralda ka Jõgevamaal, sest sportlik ajaviide on lapse tervise ja isiksuse arenguks äärmiselt oluline,” avaldas arvamust Marcuse vanaisa Priit Saksing.

Jalgpallur Marcus tunneb oma lemmikspordiala ka teoreetilisest vaatevinklist, sest vaatab jalgpalliteemalisi filme ja kogub jalgpallurite pilte. Tal on meeles paljude kuulsate jalgpallurite saavutused Euroopa ja maailmameistrivõistlustel. “Minu lemmikuks on Portugali mängija  Cristiano Ronaldo ja kunagi soovin tema sarnaseks ka ise saada,” avalikustas jalgpallipoiss oma unistuse.

Marcusel on olemas ka paljude kuulsate jalgpallurite numbritega treeningvormid. Neid on ostnud nii ema ja isa kui ka vanaemad ja vanaisad.

Marcuse teiseks huvialaks on muusika. Talle meeldib Tanel Padar  ja vahel võtab ta isegi kitarri kätte.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus