Refleksoloogia ehk tsooniteraapia kogub üha enam populaarsust ning põhineb mõistmisel, et kõik kehaosad on omavahel seotud kanaleid pidi, läbi mille voolab bioenergia.
Kui meie energiatase on madal ning pinged blokeerivad energia loomuliku voolamise, siis ei saa organite süsteem korralikult funktsioneerida. Mingi organi ala- või ületalitlus väljendubki vastavas tsoonis kas valuna, naha- või koemuutusena. Need muutused võivad olla pika haiguse, liigse koormuse ja üleväsimuse, vigastuse, trauma või põletiku tagajärg.
Kui aktiviseerub vere ja lümfi ringvool, st süsinikdioksiid, lämmastikujäägid ja vesi eemaldatakse ja uued toitained ning värske hapnik saavad tulla rakkudesse, siis tunneme end ka värskemate ja puhanumatena. Seda võib mõista ka kui blokeeringute eemaldumist energiakanalitest.
Seetõttu leevendabki refleksoteraapia stressi, mis on enamiku haiguste põhjustaja. Siinjuures leevenduvad ka pea-, kukla-, kaela- ja seljavalu, mis stressi tagajärjel tekkinud.
Nimetatud teraapia pakubki leevendust ainevahetus- ja seedimisprobleemidele, hingamisteede haigustele ja allergiale või närvi- ja vereringeprobleemidest tekkinud hädadele. Samuti hakkab meie organism tootma keha enda loomulikke valuvaigisteid.
Teraapia käigus masseerib refleksoloog jalatalla erinevaid punkte. Seal muutusi (valu, nahamuutused) täheldades saab ta informatsiooni organismi hetkeseisundist, aga ka kroonilistest ja läbi põetud haigustest. Valulikku tsooni masseerides ergutatakse inimese keha võimet taastada organismi tervislik seisund ning tugevneb ka immuunsüsteem.
Kui mõnel inimesel on raske anda oma keha peaaegu võõra masseerija käte hoolde, siis jalatalla masseerimine ei tekita mingit ebamugavustunnet. Pigem on väsinud jalalabade mudimine sügavalt rahustav ja lõõgastav.
Teeviit tasakaalu suunas
Üks refleksoteraapia lisavõlusid on veel see, et Jõgeval käivad refleksoloogid Kaie Linroos ja Marju Jalakas oskavad oma leebel moel ka nõu anda, mida enda heaks veel ette võtta, ning aitavad üle ka nõrga tahtega seotud probleemidest. Midagi peale surumata, lihtsalt inimese enda huvist lähtudes annavad nad soovitusi ja julgustavad näiteks toitumises muutusi ette võtma. Lõppkokkuvõttes annab selline suhtlemine võimaluse elada täisväärtuslikumat ja sisukamat elu, tunda rõõmu just sellest, millega tegeled siin ja praegu.
Kui varem tundsid vajadust viidata oma nimetissõrmega ühele või teisele inimesele, kes su elu justkui kibedaks tegid, – meie endaga paistis ju kõik korras olevat! – siis nüüd hakkad rohkem märkama ka enda erinevaid meeleolusid, ärritumisi, solvumisi. Kui varem tundus, et meid vihastas või ärritas keegi teine, siis nüüd hakkame mõistma, et ärritus on vaid reaktsioon mingi sisemise valupunkti riivamisele. Aina enam leiame, et asjad, mis varem haiget tegid, on hakanud kaduma ja väsimus on asendunud rõõmuga.
Siinjuures on päris kindel, et kui meie valupunktid leevendust saavad, ei pane me enam tähele ka paljusid ärritajaid ja tõlgendame neid kui informatsiooni oma tegemistes orienteerumiseks.
Mu töö on mu olemise viis
Kaie Linroos tegeleb lisaks refleksoloogiale juba aastaid jooga õpetamisega ning suunab inimesi liikumisele ning toitumisele tähelepanu pöörama. Ta peab väga oluliseks, et inimene mõistaks, et loomulik, naturaalne, ilma mürkideta kasvatatud toit aitab meid lähemale loomulikule elamise viisile ja tuletab meelde sisimas tallel olevat sügavat tarkust, mis pärineb loodusega koos elamise aegadest.
Siinkohal on väga oluline, kas ja kuidas tunneme oma jalgu. Huvilistel on võimalik refleksoteraapia mõjusid kogeda LM Stuudios 4. ja 5. detsembril.
HELI JÄRV