Jahiselts Gustav ehitab Puurmanisse jahimaja

 

Jahiselts Gustav ehitab Puurmani lähedale jahimaja, kus jahimeestel oleks võimalik nõu pidada, külalisi vastu võtta ning neid vajadusel ka majutada, aga samuti saaki jagada või uurida.

Jahiseltsi juhataja Kalev Kurs ütles, et nad taotlesid jahiseltsiga PRIAst külaelu uuendamise ja arendamise investeeringutoetust ning saidki jahimaja ehitamiseks miljon krooni. Projekti kirjutamise põhiraskuse võttis enda peale seltsi juhatuse liige Anti Mölter. Omaosaluse tasumiseks oli selts müünud oma jahimeeste lastud ulukite liha Adaveres tegutseva Chef Foodsi kaudu ja koostöös jahimajaga Trofee on müüdud jahilubasid jahituristidele.

Sisetöödeks ja teise korruse väljaehitamiseks on selts kirjutanud teise projekti, mis on praegu töösse antud. Ka sellega loodetakse juurde saada veel umbes miljon krooni. Millal PRIA otsuse langetab, ei ole teada.

Krundi kinkis jahiseltsile firma Vilkest, kes oma krundist poole välja mõõtis ja jahimeeste käsutusse andis.

Tulevikus saaks Gustav koosoleku- ja konverentsiruume  ka teenusena pakkuda.

Lisaks tuleb jahiseltsil krundile rajada uus puurkaev, sest vana oli juba kinni aetud.

Kursi sõnul pidasid jahiseltsi Gustav liikmed seni oma kokkusaamisi Puurmani asulas. “Ega see kellegi juures nokitsemine ikka kõige parem olnud,” tõdes Kurs. Tema sõnul peaks jahimaja alumine korrus valmis saama juba tänavu suveks, seejärel tehakse siseviimistlus.

Kõigepealt aga ootavad jahimehed, et lumi ära sulaks, et maja ümbruse korrastamiseks talgud teha saaks.  

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus