Jahirahu kuulutati seekord välja Kuremaal

Kuremaa lossi trepil kuulutati möödunud reede õhtul välja üle-eestiline jahirahu. Jahivaikust saab Eestimaa metsades ja niitudel nautida jõululaupäeval ning esimesel ja teisel jõulupühal ehk 24.-26. detsembrini.

Kuremaale saabus sadakond jahimeest kogu Eestist ning jahirahu kuulutas nende ees välja Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust. Ta tõdes, et Eesti kuulub Euroopasse ja jahirahu on euroopalik tava.

“Kui me jahirahust kinni ei peaks, siis meid ei mõistetaks,” ütles Margus Puust.

Ta tõdes oma kõnes, et tänavu oma viiekümnendat sünnipäeva tähistav Eesti Jahimeeste Selts on suur organisatsioon, mille liikmeid ühendab huvi looduse vastu, soov ulukeid kaitsta ja nende populatsiooni jätkusuutlikult majandada. Paraku kipuvad linnastunud inimesed mõne sotsiaalmeedia postituse põhjal jahimehi südametuteks tapjateks tembeldama. Tegelikult on meil, eestlastel, sajandite vältel välja kujunenud looduse kasutamise head tavad, mis kuuluvad meie üldiste eluväärtuste hulka.

“Peame tõsist tööd tegema, et seda inimestele selgitada. Just jahimeestele läheb ju kõige rohkem korda see, et metsades oleks jätkuvalt ulukifaunat,” tõdes Margus Puust ja kutsus kõiki üles veetma jõule pigem looduse keskel, kui kaubanduskeskustes.

Kohalikest võimuesindajatest tõid jahirahvale tervitusi Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgeva abivallavanem Mati Kepp. Viimane on ka Jõgeva jahimeeste ühingu juht.

Üle-eestilist jahirahu kuulutati välja kahekümne viiendat korda. Jahirahu tseremooniale järgnes pidu Kuremaa lossis, kus astusid üles meesansambel Mehed Mandrilt ja lõõtspillimängija Rauno Koorts. Tantsumuusikat tegi ansambel Mesipuu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus