Jahinaised korraldasid Põltsamaal kokkutuleku

Möödunud laupäeval pidas mittetulundusühing Eesti Jahinaised Põltsamaal kokkutuleku. Võõrustas ning kokkusaamist aitas läbi viia Põltsamaa jahiselts.

Kuuendat korda teoks saanud kokkusaamise juhatas sisse tseremoniaalne Põltsamaa jahipasuna ansambel. “Jahinaisi oli kokku tulnud erinevatest Eesti piirkondadest. Võib julgelt öelda, et esindatud olid kõik maakonnad. Tänavune kokkusaamine oli märkimisväärne just osalejate arvu poolest,” ütles MTÜ Eesti Jahinaised eestvedaja Hegne Lump Muhu jahiseltsist.

“Jahil, mida soosis päikesepaisteline ilm, küttisime kolm põtra ja kaks metssiga. Päeva lõpetasime pidulikult jahikuninganna väljakuulutamisega Põltsamaa lossi restoranis. Piduliku õhtu teemaks oli “Mõisaproua  jahil”. Idee sai alguse sellest, et kunagine Põltsamaa mõisaproua  oli jahinaine ja temale on kuulunud ka jahipüss,” lisas ta.

Esimene jaht Eestis naiste eestvedamisel peeti 2010 aastal Muhus ja Laimjalas. MTÜ Eesti Jahinaised loodi 2014. aasta jaanuaris ja praegu kuulub ühendusse 340 naist, kõigil on jahiluba.

“Meie ühingu eesmärgiks on jahinduse ja kõige sellega seonduva, selhulgas loodust hoidva ja keskkonnasäästliku mõtteviisi propageerimine ning oskuste ja teadlikkuse taseme tõstmine erinevate koolituste, teabepäevade ja ürituste kaudu. Olulist tähelepanu pöörame loodusteadmiste tutvustamisele lastele ja noortele. Sel eesmärgil õpetame erinevate koolide õpilastele loodust kuulama, metsas liikuma ja loomade jälgi tundma,” rääkis Hegne Lump.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus