Jahimaja Trofee pälvis tunnustuse üleriigilisel talukonkursil

Möödunud nädalavahetusel Jänedal peetud Eesti Talupäevadel kuulutati välja ka ülemaalise konkursi “Eesti Parim Talu 2010” tulemused. Alternatiivset suunda arendavate talude hulgas sai kolmanda koha Risto ja Ene Vihti Tammemäe talu Jõgevamaalt. Üldvõitjaks tunnistati Väikemetsa talu Võrumaalt.  

Puurmani vallas asuv Tammemäe talu tegutseb praegu OÜ Laanelill ärinime all, peab Pedja jõe kaldal jahimaja Trofee ning edendab loodusturismi. Kaks aastat tagasi valminud jahimajas on 25 numbrituba 50 kohaga. Külaliste kasutuses on jahisaal,  konverentsiruum ja saunakompleks, samuti nõupidamisteks ja seminarideks sobivad ruumid. Külalistel on võimalik harrastada laia valikut aktiivseid tegevusi vabas õhus: matkata jalgsi või kanuuga, ratsutada, proovida vibulaskmist, osaleda looma- ja linnuvaatlustel, täiendada teadmisi loodusfotograafia alal jne. Külaliste toitlustamiseks on Trofees välja töötatud mitu erinevat menüüd: grilli-, grupi- ja konverentsimenüü, kaks erinevat buffeemenüüd jne. Menüüdest leiab peale tavaliste toiduainete ka metslooma- ja linnuliha.

Meie põhieesmärk on hoida kõrget kvaliteeti nii majutuses kui ka toitlustuses ning kasutada ära meid ümbritseva kauni looduskeskkonna pakutavaid võimalusi loodusturismi arendamisel,“ ütles OÜ Laanelill juhataja Ene Viht.

Hollandlased aitavad kliente hankida

Tema sõnul on konverentsiturismi hooaeg sedakorda lõppenud, ent pulmade ja juubelite pidajaid käib praegugi tihti. Külastajate arvu aitab üleval hoida ka koostöö ühe Hollandi broneeringufirmaga: eilegi valmistuti Trofees 18 väliskülalise saabumiseks.

Esitasime Hollandi firmale avalduse meie jahimaja lisamiseks nende broneeringusüsteemi, see rahuldati ning koostöö toimib edukalt,” ütles Ene Viht. Et meil pidevalt välisturiste teenindada tuleb, oleme hoolitsenud ka selle eest, et meie töötajad hästi võõrkeeli valdaksid.”

Trofee kuuest töötajast kaks on Ene ja Risto Vihti enda lapsed Kärt ja Tõnis, kellele vanemad on usaldanud äri edasiviimise. OÜ Laanelill ongi eelkõige perefirma.

Jahimaja Trofee pole kunagi olnud koht, kuhu tullakse lihtsalt puhkama või suvitama,” ütles Ene Viht. Enamasti tullakse meile ikka selleks, et siit ühel või teisel viisil Eestimaad avastamas käia.”

Risto Viht lisas, et jahimaja Trofee ümbrus, Pedja jõgi ja Söe arboreetum sealhulgas, pakuvad loodusturismi edendamiseks häid võimalusi.

Söe arboreetum võiks ainult natuke paremini hooldatud olla ning seal võiksid olla ka mõned pingid jalgade puhkamiseks ja prügikast,“ ütles Risto Viht. Oma liigilise mitmekesisuse poolest on arboreetum ju Baltimaade pärl ning selle rajamisse on inimesed oma ihu- ja vaimujõudu panustanud. Seepärast ei peaks seda unikaalset objekti metsade taga peitma, vaid hoida seda sellises korras, et sinna külalisi kõlbaks kutsuda.“

Pole esimene tunnustus

Tänavusele talukonkursile esitati ühtekokku 19 talu. Žürii külastas kõiki talusid juulikuu jooksul ning valis välja paremad. Talud konkureerisid kolmes erinevas kategoorias: traditsiooniliste tootmistalude, alternatiivset suunda edendavate talude ja noortalunike peetavate talude kategoorias. Tootmistaludest tunnistati parimaks Janek Mägi ja Kai Orbi Simmo-Paavli talu Saaremaalt, parimaks alternatiivset suunda arendavaks taluks Tiiu Tamme Leigo turismitalu Valgamaalt ja parimaks noortalunike peetavaks taluks Taavi Serva ja Gaile Tammemäe Väikemetsa talu Võrumaalt, kes tunnistati ka konkursi üldvõitjaks.

Jahimajale Trofee polnud talukonkursilt tulnud tunnustus esimene: mullusel Sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism korraldatud konkursil Ehe Lõuna-Eesti” pälvis Trofee eduka turismiobjekti tiitli.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus