Jääolud ei võimalda Peipsil Kalevipoja Uisumaratoni korralda

Peipsi järve jääl 6 märtsil  toimuma pidanud Kalevipoja Uisumaratoni ettevalmistajad

ja korraldajad pidasid vajalikuks see spordisündmus ära jätta. Otsus tehti ennekõike elule ja tervisele ohtlikke jääolusid silmas pidades.

Kalevipoja Uisumaratoni ühe organisaatori, Mustvee linnavolikogu esimehe Jaan Rahuküla sõnul on tänavu Peipsi järvel jää ja lume vahel vesi, jääkihi paksus on väga erinev, paksu lumekihi tõttu pole aga võimalik näha, kus asuvad jääl praod.

“Sellised tingimused on ohtlikud nii raja tegijatele kui ka teistele maratoni korraldamisega seotud inimestele,“ ütles ta. “Praegustes majandusoludes oleks uisumaratoni turvaline ettevalmistamine ja läbiviimine ka äärmiselt suuri kulutusi eeldanud,“ märkis Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

“Käisin koos kogenud asjatundjate-ekspertide Kaido Poomi ja Sergei Uleksiniga Peipsi

jääoludega tutvumas ja leidsime, et sel aastal on mõttekas uisumaraton ära jätta,“ lausus Spordiliit Kalju tegevjuht Uno Valdmets. “Kurb küll, kuid ilmastiku vastu ei saa. Usutavasti jätkatakse aga tulevikus Kalevipoja uisumaratonide läbiviimist ja ehk tuleks kaaluda selle spordisündmuse jaoks ka teisi paiku näiteks Kuremaa järv või Saadjärv,“ lisas ta.

Ka möödunud reedel nõu pidanud Jõgeva maavanema spordinõukogu leidis, et Kalevipoja Uisumaratoni ärajätmine on turvalisuse kaalutlusel igati põhjendatud otsus. “Küll aga pidasime vajalikuks jätkata Kalevipoja teemalist spordivõistluste sarja. Nii saab

näiteks suvel teoks Kalevipoja Rulluisumaraton,“ ütles maavanem Viktor Svjatõsev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus