Jaaniõhtune rännak müstilistesse paikadesse

Tabivere valla lõunaservas Juulal tegutseva MTÜ Loomemõis rahvas tähistas jaanipäeva retkega pühapaikadesse.Otsiti ka õnneõisi.


Lausuti sooviloitse, otsiti õnneõisi ja maitsti Reine Koppeli küpsetatud jaanileiba. Reine kinnitusel kerkis leivatainas päikesetõusu valguses ja oli seega eriline! Seejärel asuti pikemale rännakule: tänavune jaanilaupäeva ilm oli ju matkamiseks ideaalne!

Käidi Vedul kabelimetsa männi juures ja iidse Riibaku pärna all. Vara kiriku kõrval imetleti ohvritamme ja üritati auväärset puud ühise kallistuse abil mõõta. Jõuti veel käia Välgi hiiemäel ning kiriku ja surnuaia juures, kust võeti videvikus suund Ajajõele Aru allikale.

Leiti küll kenasti looklev Kääpa jõgi ja sellest üle viiv põnev vana kivisild, kuid et allika juurde viivat rada ei leitud ja polnud täpselt teada, milline on selle seisund, siis otsustati pühapaikade otsing selleks korraks lõpetada. Pealegi hakkas jaanilaupäev kella järgi juba läbigi saama.

“Jaanilõket tegime seekord Triin Veberi koduõuel ja pidasime ühtlasi ära ka Triinu sünnipäeva. Üksmeelselt otsustati, et teadmisi kodukoha pühapaikadest tuleks täiendada ja retke tingimata korrata,” ütles Loomemõisa üks eestvedajaid Eneli Kaasik.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus