Jaanikuul sai Jõgevamaa iive plussi

Jõgeva maavalitsuse rahvastikutoimingute talituse andmetel oli  juuni üle mitme aasta esimene kuu, kui maakonna rahvastiku loomulik iive jõudis plussi. Põltsamaal ja Jõgeva vallas sündis kuus, Jõgeva linnas viis, Põltsamaa vallas neli, Pala ja Puurmani vallas kolm, Torma, Saare ja Palamuse vallas kaks ning Mustvees, Tabivere ja Pajusi vallas üks laps. Kasepää vald jäi seekord sündideta.
Sünnitunnistuse said 11 poissi ? Renee-Robert, Karl Matthias, Ken-Romet, kaks Kevinit jt, ning 25 tüdrukut ? Nele, Saale, Kätriin, Katrin, Ketrin, Terli-Tristina, Daile jt.
Tänavu mais registreeriti Jõgevamaal 25 sündi ja 40 surma. Esimesel poolaastal on sündinud 158 uut ilmakodanikku ja läinud manalateed 218 inimest. Seega on Jõgevamaa elanike loomulik iive langenud aasta algusest 60 inimese võrra miinusesse. Mullu samal ajal oli iibe miinus 128. Kuigi siis oli esimesel poolaastal vaid üks sünd tänavusest vähem, registreeriti maakonna omavalitsustes ja rahvastikutoimingute talituses 285 surmajuhtumit, mis 67 võrra rohkem kui tänavu.
Juunis registreeriti Eestis 1239 sündi ja 1354 surma, sõlmiti 640 ja lahutati 184 abielu.
ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus