Jäähoki tuli Jõgevale tagasi

Pärast kuueaastast vaheaega puhuti taas elu sisse vanale Jõgeva hokiväljakule ja jälle  toimuvad legendaarsel spordiareenil treeningud.


Eesti jäähoki pühas paigas Jõgeval mängiti viimati hokit 2013. aasta talvel. Siis jäi väljak erinevatel põhjustel sportliku kasutuseta ning Jõgeval elavad hokimehed pidid treeninguid ja mänge läbi viima võõrsil. Jõgeva hoki raske seis leidis positiivse lahenduse möödunud sügisel, mil väljaku omanik ning aastakümneid spordiala Jõgeval edendanud Kaido Poom pakkus hokimeestele võimalust väljaku kasutamiseks. Jõulude eel alustati väljaku korrastamisega ja siis läks lahti ka jää valamine.

„Esimene tööpäev väljakul oli 23. detsembril. Oleme hakkama saanud tänu sellele, et hokimehed on aktiivselt appi tulnud ning mitmekesi on lihtsam kõige vajalikuga hakkama saada,“ rääkis Jõgeva meeskonna kapten ja mängiv treener Raul Kivi.

Kuigi pea kõik hokimängijad on käinud väljakul abiks, on tegelikult kandnud põhiraskuse hokiväljaku korda saamisel kolm meest. Nendeks on Raul Kivi, Veljo Mihkelson ja Vaiko Vadi. Nemad on ka panustanud mitmeid öid, et väljak jää alla saaks.

Esimene väiksem treening tehti osalisel jääl juba 29. detsembril, kuid aastavahetuse heitlik ilm ei lasknud jääd lõplikult valmis saada. See õnnestus nüüd, uue aasta esimestel päevadel.

Ja nii toimus reede, 4. jaanuari õhtul esimene suurem treening, kus osales kokku 15 hokimängijat. Nende seas ka üks daam, Estrit Aasma.

Ka laupäeval ja pühapäeval toimusid treeningud ja päev-päevalt on paremaks läinud ka jää kvaliteet. „Kindlasti peaksid kodused treeninguvõimalused parandama ka maakonna hokimeeskonna mängu kvaliteeti Tartu linna meistrivõistlustel, sest senised treeningud olid piiratud,“ ütles Kivi.  

Loodetavasti jõutakse sel talvel Jõgeval ka mõne turniiri korraldamiseni.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus