Jäähall leevendaks majanduskriisi ajal depressiooni

Kolmapäeval kohtusid Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liikmed Jõgevale jäähalli ehitamise projekti eestvedajatega ning arutasid edasisi võimalusi kavatsuse teostamiseks.


Jõgevale jäähalli ehitamise projektijuhi, hokiveterani ja treeneri Uno Veski sõnul vähendaks jäähalli ehitamine majanduskriisi ajal depressiooniohtu.

Samuti oleksid Jõgeva jäähalli valmimise korral mitmed Tartu treenerid huvitatud siin treeningute läbiviimisest. “Tartus saab praegu treenida Lõunakeskuses, seal on treenimiseks keeruline aegu saada, ” märkis ta.

Jõgevamaa omavalitsusliidu juhatuse esimees Toivo Tõnson tundis huvi, kas Tartus ei valmi jäähall mitte varem kui Jõgeval. “Sellist võimalust pole, sest Tartu jäähalli ehitamiseks pole alustatud detailplaneeringu koostamisega,” vastas kunagine hokimängija, Jõgevale jäähalli ehitamise idee üks initsiaatoreid Tiit Mets.

Uno Veski toonitas, et just praegu, mil Eestis on majanduslik mõõnaperiood ja inimesed depressiooniohus, peaks toonuse tõstmiseks pakkuma võimalusi sportida ja tervislikult vaba aega veeta.

“Töötasin Soomes majanduskriisi ajal ning olin seal tunnistajaks ka jäähalli ehitamisele. Jäähalli ehitamine aitas kriisist kiiremini üle saada. Minu arvates on praegu samasugused probleemid tekkimas ka Eestis ja nii tuleks mõelda, kuidas inimestele rohkem kehalist liikumist võimaldada. Jäähalli ehitamine on oluline mitte ainult Jõgeva linnale ja maakonnale, vaid kogu Eestile,” toonitas ta.
 Uno Veski teadis ka öelda, et jäähallid ja ujulad on üldse kõige rohkem külastatavad spordirajatised. 
“Kultuuriobjektide ehitamine on igati vajalik ja teretulnud ning oleme toetanud neid ettevõtmisi kahe käega, kuid tarvis on mõelda, kuidas neid hooneid edaspidi majandama  hakata,” tõdes Jõgeva vallavanem Saima Kalev.

Omavalitsusliidu juhatuse esimees Toivo Tõnson soovitas analüüsida, milline võiks olla tulevase Jõgeva jäähalli kasutamise sihtrühm.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev tutvustas koosolekul jäähalli detailplaneeringut ning spordirajatise väljaehitamise ja edasise majandamisega seotud ideid. “Tulevane jäähall aitaks tugevdada Jõgeva linna kui maakonnakeskust. Maakonnakeskuse areng peaks aga tulema kasuks maakonna kõigi piirkondade käekäigule,” rõhutas ta.
Jõgevamaa omavalitsusjuhid arutavad jäähalli ehitamisega seonduvat ka tulevastel nõupidamistel.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus