“Jäääär” loodab varsti jälle Jõgevale tulla

Et üle Eesti kokku tulnud noori näitlejaid ja nende juhendajaid natuke maha rahustada, on esinema kutsutud paljude lemmikansambel “Jäääär”.

Ansamblisse kuuluvad Tarz ehk Tarvo Jaaksoo, Tõun ehk Tõnu Timm, Sööt ehk Jaan Sööt ja InBoil kodanikunimega Andrus Rootsmäe.

Kontsert kulges rahulikult ja mõnusalt. Bänd mängis nii vanu kui ka uusi lugusid, värskeimad plaadilt ,,Oota”. Kui mõnus olelemine läbi sai, ei tahetud esinejaid kuidagi lavalt maha lubada. Paluti aina uusi lisalugusid. Kui kontsert lõpuks tõesti lõppes suundusin otsejoones bändiliikmete poole ja palusin neil anda väikese intervjuu.

12 aastat kooseksisteerimist
Ansambel ,,Jäääär” tuli kokku 1990. aasta kevadel. Bänd sündis läbi juhuse — lihtsalt “pulli pärast”, nagu ütles InBoil. Praegune koosseis on püsinud 12 aastat, alguses polnud Tõuni ja oli teine bassimees Aivar Häelm.
Nende lood on 95-protsendiliselt omaloomingulised, võõraid lugusid eriti ei mängita. Loodud muusika räägib rohkemal-vähemal määral neist endist. Kõik ansambli liikmed on ise mõne loo kirjutanud.

Kõige rohkem on laule kirjutanud InBoil ja enamus neist vene keeles. Ise põhjendas autor keelevalikut nii, et vene keeles on olemas täpselt sellised sõnad, mille abil ta ennast kõige paremini väljendada oskab.
Kokku on ansambli loomingust ilmunud 6 kogumikku – “Jäääär”, “Jäääär II”, “Jäähääl”, “Parimad”, “Tartu — väike puust linn”, “Oota”.

Muusika läheb ikka rahvale peale
Jäääär on omanäolisim ansambel Eestis. Kindlat stiili nende puhul määratleda ei saa. Oma bändiga on nad esinemas käinud pea kõikjal maailmas, alates Skandinaaviamaadest kuni Ameerika ja Jaapanini. Võõrsil esinedes on kahju sellest, et publik ei saa aru sõnumist, mida edasi tahetakse anda, aga muusika läheb ikka rahvale peale. Uuest plaadist on veel vara rääkida, aga plaanis see on.
Oma fännidele palusid ansambli liikmed edasi öelda, et loodavad peagi Jõgevale tagasi tulla.

MARIS VAHER

blog comments powered by Disqus